Sobota, 4 Listopad, 2017 - 10:00

Happy Sport Opava - TJ Ostrava "B"      1 : 3  (-25,21,-20,-20)
Happy Sport Opava - TJ Ostrava "B"      3 : 2  (15,-19,23,-16,13)

První utkání : Opava - TJ Ostrava 1:3 (25:27, 25:21, 20:25, 20:25)
Po poslední jasné porážce doma s Frýdkem-Místkem jsme jako třetí družstvo v tabulce zavítali ke čtvrté Opavě. Dal se tedy očekávat vyrovnaný souboj o třetí postupovou příčku.
V loňském roce jsme si svorně s Opavou rozdělili body, takže i to avizovalo velkou bitvu.
První set byl nesmírně vyrovnaný, a ani jednomu družstvo se nepodařilo si vytvořit větší náskok. Přesto jsme v malém vedení byli většinou my. Celkově hra byla ale spíš podprůměrná, obě družstva kupila množství nevynucených chyb.
Podařilo se nám utrhnout se soupeři v závěru prvního setu, kdy byla na podání Veronika Batková, až na stav 23:20 pro nás. Bohužel jsme dovolili soupeři vyrovnat a nabídli jsme mu i jeden setball za stavu 24:25. Přesto se nám nakonec podařilo zvítězit 27:25.
Místo aby nás to nastartovalo do další hry, začali jsme druhý set velice vlažně – 3:8, 6:12, 8:19 a set se zdál být ztracen. Sérií střídání jsme ale hru rozkouskovali, a podařilo se nám ještě set zdramatizovat. Nakonec jsme jej ale nezachránili – 21:25.
V dalším dějství se opakoval scénář ze setu prvního. Velmi vyrovnaná hra až do stavu 17:17. Následně jsme ale odskočili při podání Karolíny Plankové na 23:18 a koncovku si pohlídali. Konečně jsme začali předvádět hru, kterou umíme, a která nás charakterizuje.
Opava se nevzdávala a v dalším setu se jí podařilo odskočit na 10:6. Pak ale následovala 12-ti bodová šňůra při podání Batkové, Vaňkové a Plankové, a utrhli jsme se na 18:12, následně 24:17 a koncovku si v klidu pohlídali. Z vítězství jsme se radovali po 103 minutách.

Sestava : Mrozek Izabela, Batková Veronika, Ruszová Anna, Makovcová Marie, Uherková Tereza, Kokešová Monika, libero Pavlicová Agáta – Jošková Monika, Pavlíčková Ilona Tereza, Planková Karolína, Vaňková Barbora

Druhé utkání : Opava - TJ Ostrava 3:2 (25:15, 19:25, 25:23, 16:25, 15:13)
Do druhého utkání jsme udělali několik změn v základní sestavě.
Do stavu 8:8 to vypadalo, že by nám to mohlo jít i takto, ale především zásluhou výborného podání naší bývalé hráčky Kateřiny Šťastné z družstva Opavy jsme úplně odešli a prohráli úvodní dějství 15:25.
Do druhého setu jsme se vrátili k osvědčené sestavě z prvního utkání, a hned to bylo znát. Především sehranost hráček hrála důležitou roli, a při podání Makovcové jsme odskočili na 12:6. Tento náskok jsme již udrželi, přestože nás opět trápila svým podáním Kateřina Šťastná.
Bohužel úvod třetího setu jsme totálně zaspali a hned v úvodu prohrávali 0:6. Přesto, že jsme mohutně dotahovali a dokonce srovnali stav na 15:15, a potom na 22:22, tak byl jinak po celý set ve vedení soupeř, a nakonec byl i šťastnější v koncovce.
Čtvrtý set byl věrnou kopií toho třetího, ale obě družstva si vyměnila role. Nám se záhy podařilo uletět na 9:3, 15:5 a 22:7 a set byl prakticky rozhodnut.
V poslední setu to bylo kdo z koho. Vedení se přelévalo ze strany na stranu – z našeho pohledu – 4:1, 4:5, 9:7, 10:8. A vypadalo to, že bychom si mohli dokráčet pro vítězství. Bohužel za tohoto stavu rozhodčí udělal hrubou chybu, což nás úplně rozhodilo, a najednou jsme prohrávali 10:14. Přesto jsme se ale nevzdali, a ještě dotáhli na 13:14. I za tohoto stavu rozhodčí rozhodl sporný míč pro soupeře a udělal tím po 120-ti  minutách tečku za utkáním, které se mu vůbec nepovedlo. Zápas jsme si ale prohráli sami, především ve třetím setu. Vždy když jsme se mohli dostat do vedení, vytvořili jsme jednu nebo více naprosto zbytečných chyb a darovali soupeři body.
Vzhledem k předvedené hře byla ale asi remíza spravedlivá. Nepředváděli jsme většinou nijak oslnivý výkon, a pořád se trápíme se spoustou naprosto lehkých, zbytečných a nevynucených chyb, kdy darujeme soupeři body zadarmo.
Na naší straně je třeba vyzdvihnout výkon Karolíny Plankové, která i přes nemoc odehrála velmi dobrá utkání.
Na straně soupeře nám nejvíc škodila svým podáním Kateřina Šťastná, a potom na útoku kapitánka Petra Reichertová.

Sestava : Mrozek Izabela, Pavlíčková Ilona Tereza, Vaňková Barbora, Ruszová Anna, Makovcová Marie, Uherková Tereza, libero Pavlicová Agáta – Jošková Monika, Planková Karolína, Kokešová Monika, Batková Veronika

Další utkání předehráváme s Bílovcem v sobotu 18.11. doma na jízdárně od 10.00 hodin.
Přestože jsme v Bílovci hladce vyhráli 2 x 3:0, tak se dá očekávat, že přijedou posíleni a nebude to snadné.
Proto tímto zveme všechny naše fanoušky a příznivce, ať nás přijdou povzbudit.

Autor: Radek Brzobohatý

Hala: ZŠ Ed. Beneše
Adresa: Edvarda Beneše 961 Opava - Kateřinky   74705

Rozhodčí: Steffek V.

7. a 8. kolo "1.liga Juniorek"

Rozpis utkání a tabulka soutěže - 1.liga Juniorky - 1. část soutěže - skupina E (1-JKY-E)