KP Brno : TJ Ostrava 0:3

Sobota, 12 Říjen, 2019 - 18:30

V pátém extraligovém kole přivítaly hráčky Králova Pole na své palubovce Ostravu. Divákům nabídly oba týmy napínavou podívanou zejména v koncovkách druhé a třetí sady. Z vítězství ve všech setech se ale v Brně nakonec pokaždé radovala Ostrava. Za výhru 3:0 si tak ostravské hráčky vezou domů plný počet bodů.

VK Královo Pole – TJ Ostrava 0:3 (21:25, 22:25, 23:25)

Rozhodčí: Dmejchal M., Ištvanech M.
Počet diváků: 150
č.: 23         dne: 12. 10. 2019          v hod.: 18:30

Domácí: Šloufová, Carpentier, Kvapilová, Šunderlíková, Bukovská, Judlová, libero Digrinová. Střídaly: Grabovská, Kuníková, Podhrázká, Pavlíková
Hosté: Žarnovická, Nečasová, Wanczyk, Faltínová, Zemanová, Pospíšilová, libero Chevalierová. Střídala: Kašparová

Šárka Šloufová (kapitánka VK Královo Pole): „Dnes se nám pokaždé vydařily začátky setů, ale pak jsme se nedokázaly vyvarovat pasáží, ve kterých jsme dělaly zbytečné chyby. Z vedoucího stavu jsme nakonec prohrávaly o dva. Soupeřky jsme navíc nedokázaly zatlačit servisem tak, jak jsme si přály.“
Matúš Kalný (trenér VK Královo Pole): „Soupeř byl lepší v obraně, my jsme v každém setu do středních pasáží vyhrávali, Ostrava pak bohužel díky našim hloupostem a zbytečným chybám vždycky odskočila o dva body, a to dnes rozhodlo.“
Klára Faltínová (kapitánka TJ Ostrava): „Dodržely jsme to, co jsme měly, bojovaly jsme tak, jak jsme si stanovily před zápasem. I když jsme v každém setu prohrávaly, vždycky jsme bojovaly až do konce a byl to boj vítězný.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Dnes mám radost především z předvedeného výkonu, protože jsme zabojovali. Nebyli jsme kompletní, a o to je výhra cennější – tímto přeji naší kapitánce brzké uzdravení. Naší bojovností a agresivitou si myslím, že jsme utkání zaslouženě vyhráli. Poděkování patří i našim fanouškům, kteří do Brna dorazili za námi.“

Zápasu v Brně předcházela vzhledem k sobotnímu státnímu smutku minuta ticha. První set pak lépe odstartovaly domácí volejbalistky (5:2), Ostrava ale trpělivou hrou srovnala na 9:9. Díky vydařeným smečím Karin Šunderlíkové sice Královo Pole vzápětí uteklo o tři body (12:9), ostravské hráčky ale bleskurychle zareagovaly a skóre otočily ve svůj prospěch (12:13). V ostravském dresu pak úřadovala v útoku hlavně Aleksandra Wanczyk a hostující tým svůj náskok navyšoval (15:18). Vedení už si pak Ostrava pohlídala až do konce úvodní sady (21:25).
Druhé dějství začalo líp Královo Pole (6:3) a Ostrava brala oddechový čas. Ostravské hráčky pak brněnský náskok pomalu mazaly (12:11), a donutily tak k time outu pro změnu domácí tým. Po něm Brno sice opět odskočilo (14:11), Ostrava ale přidala na razanci a srovnala krok na 17:17. Sada tak mířila do dramatické koncovky (20:19, 22:22), ve které se nakonec ke dvěma setbolům propracovaly hostující hráčky (22:24). Následující dlouhou výměnu ukončila tvrdou smečí Aleksandra Wanczyk, a zařídila tak svému týmu vedení 0:2 na sety.
Třetí dějství bylo tahanicí o každý bod (6:6, 11:11) a obě družstva se dlouho prala o vedení (16:14, 16:17). Sada, stejně jako ta předchozí, nakonec za stavu 20:20 dospěla až do napínavého závěru. A scénář se opakoval – koncovku lépe zahrála znovu Ostrava a měla k dispozici hned dva mečboly (22:24). První domácí ještě odvrátily, zápas pak ale rozhodl opět přesný útok Aleksandry Wanczyk.  Ostrava vyhrála 23:25 a celkově 0:3 na sety.

Autor: Barbora Mertová

Hala: Městská hala míčových sportů
Adresa: Vodova 336 Brno - Královo Pole