Krajský přebor st. žaček : 1. kolo 2., 2. a 4. místo

Krajský přebor st. žaček - 1. kolo

TJ OSTRAVA "A"  skupina MS-ZKY-T1A     2. místo
termín: 7.10.2018  9:00 hodin
pořadatel: TJ Sokol F-M, 11.ZŠ
V neděli ráno jsme společně vyrazili na první zápas Krajského přeboru. Všichni jsme se těšili a doufali v dobré výsledky na hracím hřišti.

První utkání: TJ Ostrava A – TJ Nový Jičín 2:0 (25:23, 25:19)
Sestava: Tichá Michaela, Rychterová Nikola, Fukalová Veronika, Jedličková Elen, Linková Kateřina, Gavlasová Adéla, Gavlasová Anna, Zedníková Beáta, Krkošková Lucie, Gongalová Karolína, Šubertová Anna, Bauerová Aneta
Po převlečení a rozcvičení začal náš první zápas proti Novému Jičínu. Ze začátku to byl velice vyrovnaný zápas a my věděly, že bez snahy tento zápas nevyhrajeme. Obě družstva dobře přijímaly i útočily. Náš tým si ale v koncovce vedl lépe a o dva vydřené body vyhrál. Druhý set jsme znova hrály velice dobře. Volaly jsme si na míče, útočily a nekazily podání. Novému Jičínu se nepovedlo stav obrátit a my vyhrály i druhý set.

Druhé utkání: TJ Sokol Frýdek Místek A – TJ Ostrava A 2:0 (25:22, 25:18)
Po výhře nad Novém Jičíně jsme nastoupily na další zápas, a to proti Frýdku – Místku A. Už od začátku jsme věděly, že tento soupeř je velice těžký, a proto jsme se od začátku hodně snažily. Vycházely nám útoky i obrana v poli, ale při stavu 15:22 pro nás, jsme soupeře podcenily a přestaly jsme dávat podání. To se nám vymstilo a na podání nastoupila hráčka z týmu Frýdku – Místku, která nám ukázala, že i když prohráváte o sedm bodů, stále můžete vyhrát. Tato hráčka nám svým tvrdým podáním nasázela deset bodů a tímto Frýdek-Místek vyhrál první set tohoto zápasu. Druhý set se nám bohužel přestalo dařit a pod tlakem jsme ho také prohrály.

Třetí utkání: ŠSK Bílovec – TJ Ostrava A 0:2 (18:25, 18:25)
Naše třetí utkaní jsme hrály proti ŠSK Bílovec. Z tohoto utkání jsme si odnesly výhru. Toto utkání jsme nehrály špatně, ale ani ne nejlépe. S Bílovcem jsme dost kazily podání a taky nám moc nešel příjem. Když jsme se ale dostaly na útok, tak měl soupeř problémy. Oba dva sety jsme vyhrály a mohly jsme se začít připravovat na zápas proti Frýdku – Místku B.

Čtvrté utkání: TJ Ostrava A -  TJ Sokol Frýdek - Místek B  2:0 (25:16, 25:13)
V posledním čtvrtém utkání jsme měly dobrý příjem, nahrávku i útok. Problém nám ale dělalo znovu podání. I přes to jsme vyhrály a celkově jsme tedy skončily na 2. místě.

Autor: Beáta Zedníková, Adéla Gavlasová, Anna Gavlasová
Trenér: Iveta Krátká

Výsledky a tabulku naleznete ZDE...

TJ OSTRAVA "B"  skupina MS-ZKY-T1B     2. místo
pořadatel: TJ Frenštát p.R., ZŠ Záhuní, 2 hřiště

ne 7.10.2018 jsme se jako tým "TJ Ostrava B" zúčastnili 1.kola KP starších žaček ve Frenštátě pod Radhoštěm.
Vyhrály jsme dva zápasy ze tří, a to takto:
2:0 - Sportovní klub Slezan Orlová x TJ Ostrava B, bohužel jsme prohrály.
2:0 - TJ Ostrava B x Klub volejbalu Kopřivnice, tady se nám i s chybami podařilo vyhrát díky spolupráci ale i díky chybám soupeře.
2:1 - TJ Ostrava B x TJ Frenštát pod Radhoštěm, v prvním setu se nám nedařilo ale poté se nám podařilo dohnat ztráty a zvítězily jsme v tibreaku po velmi vyrovnané a bojovné hře.
Turnaje se zúčastnily: Evelína Belinová, Nikola Zeisberg, Adriana Přívařová, Barbora Mužíková, Magdaléna Otipková, Eva Papoušková, Helena Randýskova, Natálie Pánková, Klára CHolevíková, a já - Gabriela Zychová.
Myslím si, že i přes několik zbytečných chyb jsme hrály dobře, nedělaly jsme chyby v postavení a hlavně jsme si zahrály. Dokázaly jsme vychytat i velmi těžké míče a zvládnout komplikované herní situace a potvrdily jsme účast v kvalitní  skupině "B" a to je dle mého názoru úspěch a i závazek do další části soutěže.

Autor: Gabriela Zychová - Smečařka
Trenér: Pepa Božík