Krajský přebor st. žaček : 2. kolo 2., 1. a 1. místo

Krajský přebor st. žaček - 2. kolo

TJ OSTRAVA "A"  skupina "A"    2. místo
Pořadatel: TJ Sokol Frýdek-Místek, 11.ZŠ , 2 hřiště
Výsledky a tabulku naleznete ZDE...

Dnes proběhlo 2 kolo KP st. žákyň ve F-M. Zahájili jsme proti Bílovci, po jasně vyhraném prvním setu jsme vystřídali 3 hráčky. Ovšem děvčata přistoupila k tomuto setu velmi vlažně 1:1,ve 3 setu jasná záležitost 2:1.
Souboj favoritů skupiny svedl k velkému boji o každý míč. Bohužel jsme prohráli 2:0. Opět se projevilo známé pravidlo příznáme se k teči bohužel soupeř pravidelně ne. Porážka 0:2 (-22,-21). Děvčata ovšem zaslouží uznání za bojovnost.
V dalším utkání proti N-J vítězství 2:0. Děvčata si musí uvědomit, že při neúčasti Eli, musí makat naplno i při hráčkách z lavičky, jinak naši jedinou nahrávačku vyšťaví. Naštěstí i přes drobné chyby zvládla tyto utkání dobře.

Autor: Pepa Ch.

TJ OSTRAVA "B"  skupina "E"    1. místo
Pořadatel: DTJ Polanka nad. O., hala, 2 hřiště

Dnes 5.11. jsme se zúčastnily turnaje starších žaček v Polance. Zabojovaly jsme a po 3 vítězných zápasech odjížděly s celkovou výhrou a postupem do lepší skupiny. tedy z E do skupiny D. Zaměřit bychom se měly na uhrání lehkých a zdarma míčů, na pohyb v poli a vyvarovat se zbytečných chyb jako jsou zkažené podání příjem atd.
abychom mohly postoupit i dále do ještě vyšší skupiny... Nastupovaly jsme tentokrát vždy v postavení základní šestky.. kdy tyto hráčky... T. Rozacká, A. Orálková, L. Skupníková, M. Jastřembská, a na smeč V. Barčová a A. Šnajdrová odehrály většinu utkání až při příznivém vývoji zápasů byly střídány další hráčky týmu, K.Cholevíková, N. Zeisberger, E. Belinová, B. Mužíková, M. Otipková, H. Randýsková ... Adéla Šnajdrová
Autor: Adéla Šnajdrová

TJ OSTRAVA "C"  skupina "G"    1. místo
Pořadatel: TJ Sokol Poruba, Vřesinská 121, Ostrava - Poruba, 1 hřiště

Hráčky: Eva, Ema, Barča, Adél, Gabča, Veronika, Sára, Elen a Simča
Protihráčky: Zlaté hory, Sokol Poruba, Stará Bělá
Stavy: 2:0, 2:1, 2:0 (všechny zápasy jsme vyhrály)
Hodnocení:
Prví zápas  proti “Zlatým Horám.“
Porazily jsme je 2:0. V prvním setu jsme hrály svojí hru. Jako kdyby tam hráčky soupeře nebyly. Začaly jsme lobovat, potom i smečovat. V druhém setu už jsme znejistěly. Opakovalo se stále, že jeden tým dal bod šel na podaní a  podání zkazil, ale nakonec jsme vyhrály 25:23.
Druhý zápas proti “Sokol Poruba.“
Vyhrály jsme 2:1. Byly to težké hráčky a nevěřily jsme, že je porazíme. Nakonec se nám to povedlo. První set byl v celku dobrý, podaní nám šlo, akorát dvě holky od nich na dělaly problém na příjmu, ale nakonec jsme to zvládly. Druhý set jsme začaly být nervozní, protože jsme věděly, že musíme vyhrát. Zkončilo to pro ně 25:23. Byly jsme z toho smutné, protože jsme věděly, že v tiebreacích většinou prohráváme. Jenže jsme  je porazily 15:6 (nebo nějak tak:D).
Třetí a také poslední zápas proti “Stará Běla.“
Podařilo se nám vyhrát 2:0. První set skončil 25:11. Podání i příjem nám šel. Nahrály jsme si náskok a Peťa mohla střídat, aby si mladší holky taky zahrály. Druhý set jsme vyhrály cca. za 15 minut. Byla to rychlá hra. Vyhrály jsme 25:9. S holkama jsme si ještě před druhým setem řekly, že je nepustíme nad 10 bodů a to senám taky povedlo:D.

Autor: Eva Medvecká