Krajský přebor st. žaček : 2. kolo 2., 4. a 2. místo

TJ OSTRAVA "A"  skupina MS-ZKY-T2A     2. místo
termín: 4.11.2018  9:00 hodin
pořadatel: TJ Nový Jičín, ZŠ Komenského, 2 hřiště
Výsledky a tabulku naleznete ZDE...

V neděli proběhlo 2. kolo KP starších žaček. Skupina se hrála v Novén Jičíně za účasti 5 družstev.
1. utkání: Frýdek-Místek - Ostrava  2:0  (19,12)  soupeř nás zatlačil servisem do defenzivy a my jsme začali neskutečně chybovat,na příjmu a hlavně na podání.
2. utkání: Ostrava - Orlová  2:0  (14,16) celkem jasná záležitost, dostaly příležitost i další hráčky.
3. utkání: Ostrava – Bílovec 2:0  (18,11) opět jasná záležitost, vítězství v zápase i s hráčkami z lavičky.
1. utkání: Ostrava – Nový Jičín 2:1  (-19,17,10) v zápase o druhé místo ve skupině jsme se opět dopouštěli chyb z prvního utkání a prohráli 1 set. Ve druhém a třetím setu jsme se těchto chyb vyvarovali a zápas dotáhli do vítězného konce.

Autor: Pepa Choma
Trenér: Iveta Krátká

TJ OSTRAVA "B"  skupina MS-ZKY-T2B     4. místo
pořadatel: TJ Sokol FM, 11.ZŠ, 2 hřiště

Neděle 4.11.2018 byla dnem dalšího turnaje KP starších žaček. Skupina B, ve které hraje naše družstvo "B" byla ve Frýdku- Místku na 11. ZŠ.
Tento turnaj se nám vůbec nevydařil a přesto, že družstvo dorazilo v plné sestavě nebylo v dobrém herním rozpoložení.
První utkání prohrálo s pozdějším vítězem skupiny Frenštátem p. R. 0:2, kdy v obou setech nám  po vyrovnané hře utekla koncovka.
Tento neúspěch hračky ovlivnil do dalšího utkání s domácím Sokolem F- M, který využil domácího prostředí a porazil nás 0:2, především přesným a tvrdým servisem.
Poslední utkání děvčata hrála s týmem Raškovic, ve kterém už hrály o poznání lépe ale přesto nezvládly rozhodující třetí set a prohrály 1:2.
Nám se v celém turnaji nedařil především servis s útok. Družstvo nakupilo i spoustu nevynucených chyb, které ve vypjatých koncovkách rozhodly utkání. Po těchto výsledcích družstvo "B" bude další turnaj hrát skupinu C a pokusi se o postup zpět.
Družstvo hrálo ve složení: nahrávka: Bára Mužíková, Majda Otípková, Helena Randýsková, Kája Viktorínová, na bloku; Naty Pánková, Nicola Zeisberger, Eva Papoušková a Adriana Přívarová. Smečařky : Evelína Belinová, Dany Carroll, Klára Cholevíková a Gabriela Zychová.

Autor: Vendula Comorková  -  Asistent trenéra
Trenér: Pepa Božík