Krajský přebor st. žaček : 6. kolo 3., 2. a 3.místo

Neděle, 3 Březen, 2019 - 09:00
Krajský přebor st. žaček - 6. kolo

TJ OSTRAVA "A"  skupina MS-ZKY-T6A    3.místo

V neděli dne 3.3.2019 vyrazil náš tým na Krajský přebor starších žaček v Orlové. Všechny jsme se moc těšily a s úsměvem vyrazily na zápas.

TJ Ostrava – TJ Sokol Frýdek-Místek 1:2 (-24,-14,-19)
Do zápasu jsme vstoupily se sebevědomím. Hrály jsme dobře. Volaly jsme si o míč, dobře jsme útočily a vybíraly balony v poli. V závěru setu jsme však trochu polevily, ale naštěstí jsme set získaly v náš prospěch.  V druhém setu se nám přestal dařit příjem, a to nás trápilo až do jeho konce. Soupeř přitvrdil na podání a prokázal větší bojovnost. Druhý set jsme prohrály a čekal nás tiebreak, ve kterém oba týmy ukázaly bojovnost. Hrály jsme skvěle a s Frýdkem-Místkem se tahaly o každý bod.  Větší štěstí měl ale soupeř a my prohrály 1:2.

TJ Ostrava – TJ Nový Jičín 0:2 (-20,-17)
Na začátku prvního setu jsme hrály dobře. Měly jsme dobrý příjem i útok. Na konci setu, když jsme vyhrávaly již o několik bodů, jsme ale soupeře podcenily. Ten začal více bojovat, zlepšil se. Začaly jsme dělat vlastní chyby, díky kterým jsme prohrály první set. Ve druhém setu nás dost ovlivnil první set, ztratily jsme sebevědomí, dělaly dál zbytečné chyby. Jičín bohužel vyhrál.

TJ Ostrava – Orlová 2:0 (-13,-19)
Po prohraném zápase s Jičínem jsme se vzchopily a začaly hrát svou hru. Přestaly jsme dělat zbytečné chyby. Na konci setu jsme také mohly vystřídat hráčky z lavičky, aby si také zahrály. První set jsme vyhrály a druhý set jsme uhrály stejně. Měly jsme dobrý útok i obranu v poli a díky tomu jsme nad Orlovou vyhrály.

TJ Ostrava – Frenštát pod Radhoštěm 2:0 (-17,-12)
S Frenštátem to bylo hodně podobné jako s Orlovou. Podaly jsme normální výkon. Dobře jsme útočily i podávaly. Udělaly jsme sice pár nevynucených chyb, ale to jsme hned vzápětí spravily, a dokonce si znovu mohly zahrát i holky z lavičky. Nad Frenštátem jsme vyhrály 2:0.

Sestava: Tichá, Richterová, Gavlasová Anna, Gavlasová Adéla, Jedličková, Zedníková
Střídaly: Gongalová, Vajdová, Šubertová, Moravčíková, Šurgotová, Linková, Krkošková

Autor: Beáta Zedníková
Trenér: Iveta Krátká, Lucie Krátká

Termín: 3.3.2019  9:00 hodin
Pořadatel: SK Slezan Orlová, ZŠ K.Dvořáčka, 2 hřiště
Výsledky a tabulku naleznete ZDE...

TJ OSTRAVA "B"  skupina MS-ZKY-T6C    2.místo

V neděli 3. března jsme jako tým TJ Ostrava B, starší žačky nastoupily ve skupině C k dalším utkáním St. Žaček. Turnaj se uskutečnil v Kopřivnici. Naše družstvo předvedlo solidní výkon., především ve druhém a třetím utkání, kdy jsme porazily TJ Sokol Frýdek-Místek C a domácí tým Kopřivnice 2:0 a 2:0. Buhužel jsme zaváhaly v prvém utkání s Novým Jíčínem B, kdy jsme prohrály první set a asi zbytečně ztratily i druhý, poté, co jsme vedly 23:17. Dojem z naší předvedené hry především z vítězných utkáních je však dobrý a hrálo nám to. Na utkání se podílely rovnoměrně :
nahrávačky : Helena Randýsková, Barča Mužíková a po nemoci i kapitánka Majda Otípková
smečeřky : Daniela Carroll, Evelína Belinová a Gábina Zychová
blokařky : Natálie Pánková, Eva Papoušková a já Nicola Zeisberger

Autor: Nicola Zeisberger
Trenér: Pepa Božik

Pořadatel: KV Kopřivnice, z.s. B, ZŠ 17.listopadu, 2 hřistě