Facebook icon
YouTube icon

Kvalifikace : 2. liga kadetky 1. místo

Termín: 
Sobota, 23 Duben, 2022 - 09:00
KVALIFIKACE O POSTUP DO 2.LIGY KADETEK - SKUPINA "C"

1.místo v turnaji a postup do 2.ligy kadetek

Kadetky "B" TJ Ostrava se zúčastnily kvalifikace o postup do 2. Ligy. Vše se odehrálo ve sportovní hale v Novém Jičíně ve dnech 23.4. - 24.4..
Kvalifikace se zúčastnilo šest družstev. Dvě družstva z 1. Ligy a čtyři družstva vítězů jednotlivých krajských přeborníků.
V sobotu se celky rozdělily do dvou skupin a dva postoupily do nedělního finále, kde poté dva celky postoupí přímo do vyšší soutěže pro sezónu 2022/2023.
Skupinu v sobotu jsme ovládli a z prvního místa jsme v neděli ve finále  nastoupili s odhodláním vyhrát. První finálový zápas jsme vyhráli a poté nás čekal silný soupeř ze Svitav.
První dva sety jsme na hřišti předváděli soustřednou a kombinační hru. Rychle jsme si vypracovali velký náskok, jenže po sérii osobních chyb nás vždy soupeř bodově dotahoval. Sety jsme přesto vždy dokázali vyhrát. Soupeř se ve třetím a čtvrtém setu rozehrál a naše kadetky po sérii osobních chyb oba sety prohrály.
Na hřišti bylo ticho jako v kostele a nebylo nikoho kdo by zavelel k útoku. Po opravdu velmi důrazném "rozhovoru" před pátým setem, se hráčky opět vzpamatovaly a po pěkném výkonu v rozhodujícím setu, kdy obě družstva předváděla krásný volejbal, jsme bez jediné prohry, zvítězili v celém turnaji.
A tak po vítězství v krajské soutěži, kde jsme z 28 utkání vyhráli 27x a jen jednou ve finále prohráli, jsme vyhráli i kvalifikaci o 2. Ligu poměrem 4x vítězství a postupujeme z baráže z prvního místa.
Celkem tedy, včetně této  kvalifikace, děvčata kadetek "B" odehrála 32 vítězných utkání a jen jednou prohrály.

Byla to krásná sezóna s moc príma děvčaty!
Takže závěrečná slova trenéra:  Děvčata děkuji!!!

Autor a trenér kadetek "B": Jiří Záveský

Pořadatel: SVK Nový Jičín
Termín: 23.4.-24.4.2022

Hala:  Hala ABC   Purkyňova 116 Nový Jičín

Rozpis utkání a tabulka - FINÁLOVÁ SKUPINA
Rozpis utkání a tabulka - SKUPINA "C"