PVK Olymp Praha : TJ Ostrava 1:3

Sobota, 4 Prosinec, 2021 - 17:00

Olymp po středeční výhře nad Frýdkem-Místkem zlomil prokletí porážek a věřil ve zlepšenou hru. Ovšem dnes ho čekal mnohem silnější soupeř TJ Ostrava, která doposud prohrála pouze dvakrát a to 2:3. Ostrava stíhá v tabulce vedoucí Liberec a patří jí druhé místo. Olymp po nevydařeném prvním setu se herně zvedl, ale silná a ambiciózní Ostrava byla dnes ještě nad jeho síly.

PVK Olymp Praha – TJ Ostrava 1:3 (16:25, 26:28, 25:13, 24:26)

Rozhodčí: Vachutka, Peloušek
Počet diváků: 150

Domácí: Kalhousová, Bartošová, Brichtová, Virtová, Šimáňová, Cihlářová, libero Pešková. Střídaly: Patočková, Lukešová, Poloučková, Brancuská
Hosté: Nečiporuka, Zemanová, Pospíšilová, Štrbová, Jedličková, Kotlabová, libero Jančová. Střídaly: Kašparová, Chládková, Šmídlová, Bauerová

Ohlasy po utkání:
Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha): „Dnešní porážka mě velmi mrzí, protože až na ten první set to byl od nás dobrý výkon. Bylo to bojovné, rvaly jsme se o každý míč, bohužel jsme nezvládly dvě koncovky i přičiněním rozhodčích. Dnešní zápas se jim moc nevyvedl. Toto mě mrzí, naštěstí nás to nakoplo, mohly jsme to dohnat do tie breaku a odnést si ze zápasu minimálně bod nebo dva. Takto nás to hodně zamrzelo, nevím, jak to mám komentovat.“
Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Jsem rozporuplný k hodnocení zápasu. Do zápasu jsme vstoupili nesmírně špatně, zalekli jsme se síly Ostravy, přestože volejbalově se zvedáme, prohráváme.  V prvním setu jsme útočili osmkrát do autu, třikrát do bloku, zkazili jsme dva servisy – s 13 chybami se vyhrát nedá. Poté jsme zvýšili hlas, řekli jsme si, že začíná nový zápas. Bojovali jsme příkladně, set skončil o dva body. Musím konstatovat, stejně jako ostatní řečníci, že rozhodčí podali nekvalitní výkon. Podíváme se na to z kamery. Jejich výkon mě zlobí a dnes tady neměli co dělat.  Pak se strhla velká bitva ve čtvrtém setu, po extempore to vypadalo, že jsme v pytli, nicméně jsme stav dokázali vyrovnat na 20:20. Bohužel jsme zkazili servisy, pak jsme dostali esa, ale podobně do stejných problémů se dostala i Ostrava. Byla z toho nakonec bitva s naším nešťastným koncem.“
Andrea Štrbová (kapitánka TJ Ostrava): „Jsem ráda, že si odvážíme z Prahy tři body, odehrály jsme dvě vyrovnané koncovky. Škoda třetího setu. Pořád se učíme, víme, na čem máme pracovat a těšíme se na další zápasy.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Za mě to byl vyhecovaný zápas emočně, myslím si, že divákům se musely líbit koncovky setů a myslím si, že dneska neměli svůj den rozhodčí.  Ve třetím setu a v jedné pasáži čtvrtého setu jsme byli nedůrazní, dali několik es, ale dostali jsme i dvě esa. Chválím holky za předvedený výkon. Víme, že na Olympu domácí bojují a hrají dobře, takže jsme rádi za tři body.“

Na začátku zápasu převládaly oboustranné chyby nad vítěznými údery. Postupem času se hra srovnala. Za stavu 8:8 zaúřadovaly ostravské hráčky na bloku a servisu a odskočili na 15:8, čemuž nezabránily ani dva oddechové časy trenéra Mitáče. Domácí tým se snažil, ale Ostrava udržovala svůj náskok až do konce setu.
Druhý set byl vyrovnaný do stavu 7:7, potom se domácímu týmu podařil získat náskok 11:7. Na síti řádila domácí kapitánka Pavlína Šimáňová. Ostrava se ale zkoncentrovala, přestala chybovat a pomáhala si servisem – a rychle bylo srovnáno. Olymp se nenechal vykolejit a pokračoval ve zlepšené hře i nadále držel jedno až dvoubodový náskok. Za stavu 22:20 přišly zbytečné chyby Olympu a důraz ze servisu Ostravy a Moravanky šly do vedení 24:22. Olymp nic nevzdal, bojoval, odvracel setboly, ale nakonec se radovala Ostrava po proměnění pátého setbolu.
Třetí set byl, stejně jako předchozí, vyrovnaný do stavu 8:8, ale Olympu se podařila šnůra při servisu Cihlářové na 13:8. Olymp se výrazně zlepšil v bojovnosti a ostravské hráčky v druhé polovině setu kupily jednu chybu za druhou. Ostravě nepomohlo ani mnohonásobné střídání. Olymp se dostal snadno do vedení 22:13 a bez problémů dokráčel k zisku prvního setu.
V dalším setu se Olymp dostal ze stavu 0:2 na 5:3. Na útoku a i na servisu úřadovala Šimáňová. Úroveň zápasu šla nahoru, Ostrava bojovala o tři body, Olymp o setrvání v utkání. Olymp ztratil koncentraci po karetní vložce a prohrával 11:15. Přesto domácí hráčky nesložily zbraně a dřely, sice je srazily dva zkažené servisy, ale za stavu 20:24 odvrátily čtyři mečboly, i díky esům Terezy Patočkové. Ovšem poslední dva balony patřily Ostravě, Olymp nezískal ani bod a Ostrava si odvezla tři body.

Autor: Jiří Trochta

Články a další podrobnosti na: ČVFFACEBOOK,