PVK Olymp Praha : TJ Ostrava 3:0

Sobota, 22 Prosinec, 2018 - 17:00

Olymp Praha v posledních třech zápasech získal plný počet bodů a svým soupeřům nedovolil zisk ani jednoho setu. Díky předehrávanému zápasu dnešního 15. kola, ve kterém Šternberk získal tři body ve Frýdku-Místku, se Ostrava propadla na poslední, desáté místo v tabulce. Motivace pro poslední zápas roku bude tedy jasná: Olymp bude chtít potvrdit nárůst formy a upevnit si čtvrté místo v tabulce a Ostrava bude bojovat o odpoutání ze dna extraligové tabulky.

PVK Olymp Praha – TJ Ostrava 3:0 (25:23, 25:22, 25:16)

Rozhodčí: Nedbálek, Sukup
Počet diváků: 250

Domácí: Šimáňová, Šmídová, Černá, Vojíková, Kalhousová, Komárková, libera Stavinohová, Pešková. Střídala: Staňková
Hosté: Zemanová, Kašparová, Makauskaite, Nečasová, Diatková, Žolnerčíková, libero Chevalierová. Střídaly: Sedláčková, Lukáčová, Faltínová, Zedníková, Poláchová

Pavlína Šimáňová (kapitánka Olymp Praha): „Jsem ráda, že jsme ten předvánoční zápas zvládly a že jsme si nadělily krásný dárek k Vánocům. A doufám, že budeme takhle pokračovat i po Novém roce 2019.“
Stanislav Mitáč (trenér Olymp Praha): „Tak jako každé utkání s Ostravou to bylo těžké. O vítězství v poměru 3:0 rozhodly koncovky prvního a druhého setu. První set ukončila přesnou smečí na čáru Komárková. Třetí jsme už dohráli v poklidu. Jsem rád za úspěšnou sérií čtyř zápasů s plným bodovým ziskem a poměrem setů 12:0.“
Kateřina Zemanová (kapitánka TJ Ostrava): „Škoda koncovek prvních dvou setů, kdy jsme pokaždé udělaly více chyb. Soupeř byl agresivnější na síti a to rozhodlo. Poslední třetí set byl již v „naší režii“.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „V prvních dvou setech rozhodovaly maličkosti. Byli jsme nedůrazní na útoku, v ostatních činnostech jsme byli rovnocenní.“

Olymp sice vedl 9:5 v prvním setu, potom ale zvolnil a i díky nevynuceným chybám se Ostrava postupně dostala až k vedení 16:15. Olymp se probudil při servisu Komárkové a díky dirigentským schopnostem Šmídové uhrál set nejtěsnějším rozdílem.
Druhý set zahájila Ostrava nevynucenými chybami (2:6), ale domácí tým opět zvolnil a nechal Ostravu vyrovnat. Poté se dlouho pouze ztrátovalo a bodově Olymp odskočil až za stavu 14:14 na 20:15. Ostrava nic nevzdala, po karetním intermezzu se ostravské hráčky semkly a snížily ze stavu 17:21 na 21:22, ale to již bylo z jejich strany vše a Olymp po dalším dramatu získal i druhý set.
Třetí set byl již z pohledu Olympu nejklidnější, hráčky si vytvořily dostatečný náskok a i přes drobné komplikace dovedly zápas do vítězného konce.

Autor: Jiří Trochta

Hala: PVK Olymp Praha
Adresa: Přípotoční 300 Praha - Vršovice   10100

Rozhodčí: Nedbálek A.,Sukup V.