Sobota, 7 Říjen, 2017 - 11:00

ŠSK Bílovec - TJ Ostrava "B"      0 : 3  (-15,-23,-6)
ŠSK Bílovec - TJ Ostrava "B"      0 : 3  (-21,-16,-19)

První utkání : ŠSK Bílovec - TJ Ostrava 0:3 (15:25, 23:25, 6:25)
Po ne úplně vydařeném vstupu do soutěže před dvěma týdny jsme zavítali na půdu Bílovce.
Soupeř určitě nepatří k favoritům soutěže a spíš bude mít záchranářské starosti, takže jsme odjížděli jako favorité celého dvojutkání.
Posíleni třemi hráčkami z družstva kadetek jsme vstoupili do zápasu dobře a vypracovali si již v úvodu prvního setu dostatečný náskok, který jsme udrželi až do konce setu.
Ukolébaní snadným vítězstvím jsme se ve druhém setu naprosto přizpůsobili hře soupeře a po sériích zbytečných chyb nechali soupeře odskočit až na stav 23:20 pro Bílovec. Naštěstí podávající Verča Batková neztratila hlavu a dobrým podáním dostala Bílovec pod tlak, takže nemohl kvalitně útočit. S tím jsme si naštěstí poradili a obrátili vývoj skóre v náš prospěch. Koncovku jsme dotáhli do vítězství 25:23.
Ve třetím setu jsme již od počátku nic neponechali náhodě. Ve druhém technickém time-outu jsme vedli již 16:1. Na podání byla opět Verča Batková, která dala 15! podání za sebou. Soupeř v ten moment již rezignoval. Set skončil 25:6 a celé utkání 3:0 za 71 minut.
Sestava: Planková Karolína, Batková Veronika, Ruszová Anna, Makovcová Marie, Uherková Tereza, Kokešová Monika, Pavlicová Agáta – Boštíková Hana, Žarnovická Klára

Druhé utkání : ŠSK Bílovec - TJ Ostrava 0:3 (21:25, 16:25, 19:25)
Do druhého utkání jsme vstoupili vlažně, lehce uspaní snadným prvním vítězstvím, a nutno podotknout, že soupeř začal hrát mnohem lépe než v utkání prvním. Stav byl v průběhu setu poměrně vyrovnaný a Bílovec vycítil svou šanci a bojoval o každý míč. Přesto se nám podařilo udržovat si mírný náskok a dotáhnout set k vítězství.
V následujících dvou setech mělo utkání podobný průběh se vždy šťastnějším koncem pro nás. V závěrech setů se projevila větší zkušenost na naší straně. Utkání trvalo 81 minut.
Na straně soupeře byla nejlepší hráčkou Kateřina Kundlová hostující právě z našeho klubu. I přes její enormní snahu jsme však celkově byli lepším týmem.
Nám se podařilo zapracovat do družstva 3 hráčky z kadetek. Všechny hráčky se v průběhu obou utkání víceméně pravidelně vystřídaly, a tím jsme si mohli vyzkoušet některé možné herní varianty.
Sestava: Planková Karolína, Batková Veronika, Žarnovická Klára, Makovcová Marie, Uherková Tereza, Kokešová Monika, Pavlicová Agáta – Boštíková Hana, Ruszová Anna

Další utkání hrajeme proti největšímu favoritu soutěže, družstvu TJ Sokol Frýdek-Místek.
Hraje se v sobotu 21.10. v 12.00 a 16.00 v hale na jízdárně.
Zveme všechny naše fanoušky a příznivce.

Autor: Radek Brzobohatý

Hala: Tělocvična GMK Bílovec
Adresa: 17. listopadu 526 Bílovec 74301

Rozhodčí: Škrabal

3. a 4. kolo "1.liga Juniorek"

Rozpis utkání a tabulka soutěže - 1.liga Juniorky - 1. část soutěže - skupina E (1-JKY-E)