Neděle, 6 Říjen, 2019 - 10:00

ŠSK Bílovec - TJ Ostrava "B"      1:3 (-16,-14,21,-10)
ŠSK Bílovec - TJ Ostrava "B"      0:3 (-24,-15,-10)

První utkání : ŠSK Bílovec – TJ Ostrava B 1:3 (16:25, 14:25, 25:21, 10:25)
K netradičně nedělnímu utkání do Bílovce jsme odjeli pouze v 10-ti hráčkách, neboť nás postihly nemoci a zranění. Osa týmu ale zůstala zachována. I soupeřky byly značně oslabeny. Chyběla jim první nahrávačka, která se zranila hned v prvním utkání soutěže ve Valašském Meziříčí.
Do utkání jsme nastoupili s velkým přehledem. Dokázali jsme soupeřky zatlačit podáním, a tak nemohly využít svoji hlavní zbraň, útok středem. Při podání Katky Kundlové jsme udělali sérii osmi bodů. Brzy jsme vedli 13:6, a tento náskok si s přehledem udrželi až do konce setu.
I druhý set byl jednoznačnou záležitostí. Na podání opět zářila Katka Kundlová. Postupně se k ní přidaly i další hráčky.
Ve třetím setu nastala ztráta koncentrace a pustili jsme soupeřky do vedení. I přes enormní snahu se nám vyrovnat nepodařilo. Většinou jsme v rozhodující chvíli vyprodukovali lehkou chybu.
Naopak čtvrtý set se postupně proměnil v naši exhibici. Od stavu 6:5 jsme povolili soupeřkám již jen 5 bodů, takže nakonec 25:10 a tři body do tabulky.
Sestava : Orálková Adéla, Makovcová Marie, Kubacká Nicola, Hurníková Venessa, Křístková Adéla, Kundlová Kateřina, libero Vajdová Klára – Jetmarová Hana, Cáhlíková Viktorie, Pavlíčková Tereza

Druhé utkání : ŠSK Bílovec – TJ Ostrava B 0:3 (24:26, 15:25, 10:25)
Do druhého utkání jsme provedli 2 změny v sestavě.
Soupeřky tentokrát v prvním setu podaly daleko lepší výkon. Hrály koncentrovaně, dobře podávaly, a tak se nám postupně začaly vzdalovat až na 18:13. Přesto jsme se nevzdali a začali mohutně finišovat. Podařili se nám 2 série bodů. Při podání Kubacké a opět Kundlové se skóre překlopilo na 23:20 pro nás. Bohužel pár chyb způsobilo, že první setbol měly přece jen soupeřky. Ten jsme odvrátili a koncovku zvládli lépe my.
To asi holky z Bílovce zlomilo definitivně. Druhý a třetí set již byla jasná exhibice. Utkání jsme naprosto s přehledem dotáhli k zaslouženému vítězství.
Přesto, že šlo o zatím asi nejslabšího soupeře, tak jsme my naopak podali zatím určitě nejlepší výkon v sezóně.
Bylo by dobře udržet sportovní formu až do soboty. Hrajeme doma s Olomoucí, a de facto to již bude tak trochu přímý souboj o finálovou skupinu. Přijďte nás tedy povzbudit!!!
Sestava : Kubacká Nicola, Hurníková Venessa, Křístková Adéla, Kundlová Kateřina, Cáhlíková Viktorie, Pavlíčková Tereza, libero Vajdová Klára – Jetmarová Hana, Orálková Adéla, Makovcová Marie

Hala: Tělocvična GMK Bílovec
Adresa: 17. listopadu 526 Bílovec

Rozhodčí: Vondráček J.