Ženy "2. liga" - 3. a 4. kolo  16.10.2021

SVK Nový Jičín - TJ Ostrava "B"      0:3 (-12,-12,-24)
SVK Nový Jičín - TJ Ostrava "B"      3:1 (-17,22,9,20)

První utkání : SVK Nový Jičín - TJ Ostrava B 0:3 (12:25, 12:25, 24:26)
Sestava : Janochová Karolína, Gengelová Lenka, Karlíková Veronika, Krátká Lucie, Poláchová Ivana, Vytisková Eliška, libero Planková Karolína, Jošková Monika – Kubacká Nicola

Druhé utkání : SVK Nový Jičín - TJ Ostrava B 3:1 (17:25, 25:22, 25:9, 25:20)
Sestava : Gengelová Lenka, Záhorská Hana, Kotasová Michaela, Ruszová Anna, Kubacká Nicola, Vytisková Eliška, libero Planková Karolína, Jošková Monika – Janochová Karolína, Karlíková Veronika, Krátká Lucie, Poláchová Ivana

Ve druhém kole jsme hráli opět venku, tentokrát v Novém Jičíně. Nový Jičín měl v prvním kole volno, takže to pro něj byla letošní premiéra. S tímto tradičním soupeřem máme dlouhodobě zápornou bilanci, v jeho kádru však došlo k drobným změnám, nás posílila na nahrávce Eliška Vytisková, takže jsme očekávali tvrdý souboj. Nový Jičín ale nezačal vůbec dobře, špatně přihrával, dělal spousty nevynucených chyb, a tak byly první dva sety jasnou záležitostí. My jsme se prosazovali výborným servisem (především Eliška Vytisková), dobře jsme blokovali, nedělali nevynucené chyby. Ve třetím setu soupeřky udělaly změny v sestavě, Lucka Slámová se přesunula z účka na smeč, což jejich hře výrazně prospělo. Najednou to bylo velmi vyrovnané. V polovině setu jsme prohrávali již 8:13, přesto jsme se zvedli a dokázali srovnat. Naštěstí pro nás jsme zvládli koncovku, a tak nakonec 3:0 vyhráli.
Do druhého utkání jsme udělali celkem 5 změn v sestavě a příležitost dostaly všechny hráčky. Nutno konstatovat, že se jim dařilo a první set byl opět celkem snadnou záležitostí pro nás. Ve druhém setu ještě do stavu 17:14 pro nás to vypadalo, že i tento set zvládneme. Nový Jičín se však začal postupně rozjíždět a výrazně se zlepšil. Na to jsme již nedokázali reagovat a druhý set prohráli. Do třetího setu jsme zkusily změnit sestavu, ale místo kýženého obratu ve hře jsme totálně vybouchli. Nedařilo se nám vůbec nic a set jsme doslova darovali. Do setu čtvrtého jsme zkusili postavit sestavu ze začátku prvního utkání. Bohužel za stavu 4:5 se zranila Lucka Krátká. To nás dosti rozhodilo a soupeřky nám utekly na 12:8. Ještě se nám dvakrát podařilo snížit na rozdíl jednoho bodu, naposledy na 19:20. To jsme pořád věřili, že to urveme, ale bohužel se to nepovedlo, takže jsme odešli poraženi 1:3.
Po čtyřech utkáních máme vyrovnanou bilanci a v tabulce se držíme uprostřed.
Další utkání hrajeme v neděli 24.10. s Polankou.

Hala: Hala ABC
Adresa: Purkyňova 116 Nový Jičín   74101

Rozhodčí: Topolánek M.