TJ Nový Jičín : TJ Ostrava 3:2, 3:2

Sobota, 8 Prosinec, 2018 - 10:00

TJ Nový Jičín - TJ Ostrava "B"    3:2 (16,23,-20,-17,10)
TJ Nový Jičín - TJ Ostrava "B"    3:2 (17,-28,15,-22,14)

První utkání : TJ Nový Jičín - TJ Ostrava "B" 3:2 (25:16, 25:23, 20:25, 17:25, 15:10)
Po velmi vydařených utkáních z minulého týdne proti Vsetínu jsme hráli u jednoho z favoritů soutěže, v Novém Jičíně.Do utkání jsme nevstoupili moc dobře. Nový Jičín se hned dostal do většího vedení, které si udržoval celý průběh prvního setu. Nedařilo se především na přihrávce, a tak náš útok byl možný vést pouze z hlavního kůlu, a na to byly soupeřky v obraně dobře připraveny.Ve druhém setu jsme se na prvním míči výrazně zlepšili, a povedlo se nám jít do mírného vedení. Bohužel v polovině setu se skóre otočilo, a až do konce byl ve vedení Nový Jičín.
Od setu třetího se nám konečně dařilo plnit na hřišti zvolenou taktiku, čímž jsme eliminovaly silné stránky hry soupeřek, a vývoj utkání jsme postupně začali mít v našich rukou. I ve čtvrtém setu jsme byli jasně lepší my, a tak se šlo do pátého setu. Bohužel jsme nechytli dobře jeho začátek. Podařilo se nám ještě snížit na 9:10, ale to už bylo z naší strany vše.
Sestava: Žváčková Eva, Adamčíková Monika, Graczová Hana, Bradová Monika, Uhlářová Klára, Jennelová Petra, libero Boháčová Nikola - Jošková Tereza, Gengelová Lenka, Panková Michaela

Druhé utkání : TJ Nový Jičín - TJ Ostrava B 3:2 (25:17, 28:30, 25:15, 22:25, 16:14)
Do druhého utkání jsme vstupovali s odhodláním znovu se porvat o dobrý výsledek.
Oproti prvnímu utkání jsme udělali dvě změny v sestavě. V prvním setu to ale oživení naší hry nepřineslo. Vedli jsme sice 8:5, ale záhy se skóre otočilo v náš neprospěch. V tomto setu jsme nakonec prohráli s výrazným rozdílem.
Druhý set byl daleko vyrovnanější. Sice jsme většinou mírně prohrávali, ale v závěru jsme dokázali vyrovnat a v koncovce jít do vedení 24:23. Na hřišti se rozpoutala obrovská bitva o každý míč a o druhý set. Měli jsme postupně 7 setbolů, ale soupeřky dokázaly těch prvních 6 odvrátit. Až ten sedmý jsme proměnili, a tak se začínalo znovu.
Úvod třetího setu vyšel lépe nám, vedli jsme 6:3. Pak ale přišly dvě dlouhé série soupeřek a stav skóre se změnil na 9:17. Set byl již ztracen.
Čtvrtý set jsme opět začali lépe my. Vedli jsme postupně 9:2, 11:4, 13:6. Soupeřky ale zabraly a snížily na 13:14. Znovu jsme se ale dostali do vedení, které jsme si s menšími obtížemi udrželi až do konce setu.
Začátek pátého setu vyšel již tradičně lépe nám. Bohužel vedení 6:2 a 7:3 se brzy rozplynulo, a soupeřky vyrovnaly. Přesto jsme si vybojovali 2 mečboly. Ty se nám ale proměnit nepodařilo. V koncovce nakonec měly více jistoty na svých rukou holky z Nového Jičína.
Sestava: Adamčíková Monika, Graczová Hana, Bradová Monika, Uhlářová Klára, Jennelová Petra, Panková Michaela, libero Jošková Tereza - Gengelová Lenka, Žváčková Eva, Boháčová Nikola

Obě utkání jsme sice prohráli, ale utkání byla naprosto vyrovnaná. Tak snad v odvetě doma v březnu se nám podaří je porazit.
V tabulce jsme klesli na šesté místo za Bílovec, se kterým v sobotu 15.12. hrajeme doma o znovudobytí pátého místa. Je to naše letošní poslední utkání. Tím se uzavře polovina soutěže.

Autor, trenér: Radek Brzobohatý

Hala: Hala ABC
Adresa: Purkyňova 116 Nový Jičín   74101

Rozhodčí:  Došlík V.