TJ Odry - TJ Ostrava "B"    3:2 (-16,-24,18,20,7)
TJ Odry - TJ Ostrava "B"    1:3 (-18,24,-11,-23)

První utkání : TJ Odry - TJ Ostrava B 3:2 (16:25, 24:26, 25:18, 25:20, 15:7)
Sestava : Gengelová Lenka, Žváčková Eva, Jennelová Petra, Adamčíková Monika, Uhlářová Klára, Gráczová Hana, libero Boháčová Nikola – Jošková Tereza, Polášková Tereza, Bradová Monika

V dalším kole jsme hráli v Odrách, které jsou v tabulce poslední. Proto bylo v podstatě povinností přivézt co nejvíce bodů, nejlépe všechny.
Utkání začalo pro nás velmi dobře, a hned od úvodu jsme převzali taktovku hry my. Rychle jsme si vypracovali velký náskok. Dokázali jsme eliminovat nejúdernější sílu soupeřek, a tak první set byl snadnou záležitostí.
Začátek druhého setu nás ale soupeřky zaskočily, a získaly náskok 5:0. Rychle jsme snížili na 6:7, bohužel nám soupeřky opět utekly na 12:6. I tentokrát jsme rychle vyrovnali, ale potřetí v tomto setu nám soupeřky odskočily, tentokrát na 15:18. Opět jsme vyrovnali, a koncovku zvládli lépe my.
Do třetího setu jsme vyměnili sestavu, abychom vyzkoušeli i jiné varianty hry. Do stavu 15:13 pro nás to celkem vycházelo. Potom ale na nás spadla deka. Dostali jsme 10 bodů v řadě, nepomohly ani 2 time-outy, ani 4 střídání. Paradoxně jsme v této fázi hry měli výborně přihráno, bohužel jsme nebyli schopni udělat ani jeden dobrý útok. Naše hra se úplně zhroutila, nepomohlo vůbec nic, ani návrat původní sestavy do dalších dvou setů.
Paradoxem bylo, že jsme v tomto utkání výborně přihrávali, dobře blokovali, nedělali jsme nevynucené chyby v mezihře, což nás trápilo v minulých utkáních. Prohráli jsme tím, že jsme udělali 36! chyb na útoku.

Druhé utkání : TJ Odry - TJ Ostrava B 1:3 (18:25, 26:24, 11:25, 23:25)
Sestava : Polášková Tereza, Bradová Monika, Žváčková Eva, Jennelová Petra, Adamčíková Monika, Gráczová Hana, libero Boháčová Nikola – Jošková Tereza, Gengelová Lenka, Uhlářová Klára

Do druhého utkání jsme udělali několik změn v sestavě, a hned od začátku opět vzali otěže utkání do vlastních rukou. První set byl jasnou záležitostí.
Druhý set soupeřky výrazně zlepšily svoji hru, a tak to bylo velmi vyrovnané. V nadějné koncovce jsme se tradičně neskutečně vykazili na útoku, a set jsme zadarmo věnovali soupeřkám, takže se začínalo znovu.
Naštěstí jsme se rychle oklepali, a ve třetím setu opět na hřišti kralovali. Třetí set byl jasnou záležitostí.
Čtvrtý set byl ale znovu velmi vyrovnaný. Pokaždé, když to vypadalo, že bychom si mohli udělat rozhodující náskok, jsme hloupou chybou vraceli soupeřky do hry. Každopádně tentokrát jsme koncovku zvládli bravurně, a dokráčeli si pro 3 body.

V tabulce jsme zůstali na pátém místě. Z 12-ti utkání máme 6 vítězství a 16 bodů. Odehranou máme jednu třetinu soutěže. Příští týden máme volno, potom nás čekají ještě 3 kola, pokaždé v sobotu. Nejbližší utkání hrajeme v sobotu 1.prosince doma na jízdárně s překvapením soutěže Vsetínem. Do konce roku nás čekají již jen silné týmy, bude proto asi docela těžké udržet pátou příčku tabulky. Doufáme ale, že budeme bojovat o každý bodík, a že se nám to povede.

Autor: Radek Brzobohatý
Trenér: Radek Brzobohatý