TJ Ostrava C : VK UP Olomouc 0:3, 1:3

Neděle, 13 Únor, 2022 - 12:00
Do dalšího utkání finálové části juniorek jsme vstupovali po dvou porážkách v Uherském Hradišti ze čtvrtého místa. Pokud bychom se chtěli na konci umístit lépe, bylo nezbytné nejméně jednou vyhrát. S jakou sestavou přijedou soupeřky jsme nevěděli, ale nepřekvapily a přijely v dobré sestavě. My jsme tentokrát také nebyli nijak oslabeni. Dal se předpokládat vyrovnaný souboj.

TJ Ostrava "C" - VK Univerzity Palackého v Olomouci   0:3 (-17,-28,-18)
TJ Ostrava "C" - VK Univerzity Palackého v Olomouci   1:3 (21,-23,-16,-13)

První utkání : TJ Ostrava C – VK UP Olomouc 0:3 (-17,-28,-18)
Sestava : Pěnčíková Patricie, Ruszová Anna, Jetmarová Hana, Pejznochová Barbora, Vomáčková Vendula, Rozacká Tereza, libero Planková Karolína – Gongalová Karolína, Pěnčíková Anna
Do prvního setu jsme nevstoupili úplně nejlépe. Do stavu 11:11 jsme sice dokázali se soupeřkami držet krok, potom nám ale již začaly ujíždět, a na žádný zvrat jsme se nezmohli.
Ve druhém setu se ale rozpoutala obrovská bitva. Sice nám Olomoučanky trošku utekly, ale brzy jsme srovnali. V této fázi utkání jsme předváděli to nejlepší, co umíme. Byl to oboustranně velmi kvalitní volejbal, dokázali jsme se kombinacemi prosadit útokem středem, vybojovali jsme několik těžkých výměn. Bohužel jsme na chvíli propadli na přihrávce a poslali soupeřky do tříbodového vedení. To jsme si ale vzali zpět. Ve velmi dramatické koncovce jsme měli dva setboly, které jsme neproměnili. Naopak soupeřky proměnily ten šestý v řadě.
Ve třetí sadě se pokračovalo v nastaveném trendu až do stavu 15:15. Potom se ale projevila především útočná kvalita našich soupeřek a závěr setu zvládly lépe ony.

Druhé utkání : TJ Ostrava C – VK UP Olomouc 1:3 (21,-23,16,13)
Sestava : Planková Karolína, Pěnčíková Patricie, Ruszová Anna, Pejznochová Barbora, Vomáčková Vendula, Vojtášková Barbora, libero Cholevíková Klára – Gongalová Karolína, Pěnčíková Anna, Jetmarová Hana, Rozacká Tereza
Do druhého utkání jsme udělali několik menších změn s vírou, že se dokážeme se soupeřkami i tentokrát držet.
Začátek druhého utkání se začal odvíjet podobně, jako v utkání prvním. Zpočátku vyrovnaný stav, postupně jsme ale začali ztrácet půdu pod nohama. Přesto jsme se ale dokázali vyhrabat ze stavu 7:12 až na 16:14. Tento mírný náskok jsme dokázali udržet až do koncovky setu, kterou jsme zvládli na výbornou.
Ve druhém setu to s námi vypadalo docela nadějně. Postupně jsme se ujali mírného vedení. Nejvíce jsme vedli 17:13. Ještě za stavu 22:20 to vypadalo na vítězství v setu, bohužel závěr nám nevyšel, a tak to bylo 1:1.
Třetí a čtvrtý set nám vůbec nevyšel. Vždy jsme velmi rychle hodně prohrávali. Především se nám vůbec nedařilo na přihrávce, z čehož pramenil náš nedůrazný útok. A ten jejich jsme nebyli schopni kvalitně bránit. Ve čtvrtém setu jsme udělali několik změn v sestavě, ale ani to nepřineslo očekávaný zvrat v utkání. Tyto dva sety se nám nepovedli, a tak jsme prohráli 1:3.

Je těžké hodnotit. Prvních pět setů jsme na hřišti proti těmto silným soupeřkám odevzdali opravdu velmi dobrý výkon. Ty dva poslední nám to trochu kazí.

Teď máme dva týdny volno, potom nás čekají odvety v Olomouci v neděli 6.3. a doma s Uherským Hradištěm v sobotu 12.3.

Hala: Hala mládeže
Adresa: Gajdošova 1893 Ostrava - Moravská Ostrava

Rozhodčí: Vondráček J.