TJ Ostrava "D" - Volejbalový klub Kylešovice, z.s.     2:3 (22,23,-27,-19,-10)
TJ Ostrava "D" - Volejbalový klub Kylešovice, z.s.     3:0 (17,16,15)

Termín : neděle 16.10.2022 v 10.00 a 13.00

První utkání : TJ Ostrava D – VK Kylešovice 2:3 (22,23,-27,-19,-10)
Sestava : Adámková Michaela, Vomáčková Vendula, Jošková Monika, Koloničná Petra, Ruszová Anna, Poláchová Ivana, libero Žáková Winona – Klásková Klára

Druhé utkání : TJ Ostrava D – VK Kylešovice 3:0 (17,16,15)

V druhém kole krajského přeboru jsme hráli opět doma, tentokrát s Kylešovicemi.
Bylo nás celkem 9, ale ještě při rozcvičce se zranila Terka Rozacká, takže jsme zůstali jen s jednou nahrávačkou.
Proti nám nastoupily Kylešovice, mezi nimiž jsou i některé zkušené hráčky, které mají za sebou několik sezón v 2.lize. Dal se tedy očekávat vyrovnaný souboj.
To se ukázalo jako pravdivé. My ale hráli v prvním setu velmi dobře. Především v obraně se nám dařilo pochytat útoky soupeřek. Na útoku jsme se snažili hrát pestře, což se vyplácelo. Vedli jsme již docela výrazným rozdílem, přesto to bylo nakonec v závěru vyrovnané, ale set jsme si pohlídali.
Ve druhém setu to byl boj již od počátku. Postupně jsme si ale vytvořili mírný náskok, který jsme v závěru uhájili.
Ve třetím setu se soupeřky nahecovaly, začali lépe bránit a dostaly se do vedení. My jsme se ale přesto dostali ke třem mečbolům. Bohužel se nám nepodařilo ani jeden proměnit, a tak se nakonec radovaly Kylešovice.
Ve čtvrtém setu to již vypadalo, že to bylo vše, na co se zmohly. Rychle a výrazně jsme vedli, ale potom přišel na naší straně obrovský útlum. Najednou jsme nedokázali zahrát dobře jediný míč. Jako by najednou na hřišti bylo jiné družstvo.
Vedení 5:2 v pátém setu bylo také jen dočasné. Na straně soupeřek nakonec byla větší vůle po vítězství, a zaslouženě vyhráli.
Škoda jen koncovky třetího setu, mohlo to být 3:0 pro nás.

V prvním setu prvního utkání se nám zranila Anička Ruszová, ale do druhého utkání nastoupila s ortézou a také s odhodláním.
Bylo také znát, že soupeřky byly spokojené s jedním vítězstvím, a nastoupily s pozměněnou sestavou, a také vypadaly unaveněji.
Ještě začátek utkání byl celkem vyrovnaný, ale postupně jsme začali jasně dominovat. To nám v podstatě vydrželo celé druhé utkání. Tentokrát jsme dobrý výkon dokázali udržet celou dobu, a ani v závěru nepolevili. Utkání tak vyznělo celkem jasně pro nás.