TJ Ostrava : KP st. žaček - 7.kolo 1., 3. a 2. místo

TJ OSTRAVA "A"  skupina MS-ZKY-T7A   1.místo
Termín: 24.3.2019  9:00 hodin
Pořadatel: TJ Sokol FM 11.ZŠ, 2 hřiště

Orlová - Ostrava 0:2
První zápas jsme braly jako rozvičení na silný Frýdek. Od začátku jsme mohly zkoušet vše na čem jsme se domluvily. První set jsme měli ve své režii, soupeři jsme dovolily pouze 9 bodů, v 2. setu se soupeř rozehrál a tlačil na nás více servisem, ale i tak jsme si koncovku pohlídaly a vyhrály.

Bílovec – Ostrava 0:2
Další zápas byl s dalším slabším soupeřem, opět jsme to braly jako rozvičení, na úvod jsme vedly 8:0,  pak se nám změnila hráčka na nahrávce a nešlo to jak jsme si představovaly, ale i tak jsme koncovku zvládly. 2. set  vedl soupeř, vycházel mu servis a my jsme nebyly schopné přijmout. Ale závěr setu, ten my umíme, jsme na soupeře zatlacily blokem i útokem a opět zisk 3 bodů byl v náš prospěch.

Frýdek–Místek – Ostrava 0:2
Našim největším rivalem po celou letošní sezónu je Frýdek – Místek, letos jsme jej už párkrát porazily, takže jsme chtěly i dneska získat jeho skalp. Od začátku jsme na soupeře tlačily, vycházel nám útok, jen ze začátku jsme měly problém s jeho servisem, ale i na ten jsme přišly, a dokázaly jsme jej přijmout. Vyhrály jsme 1. set, ve 2. setu byl soupeř ze začátku lepší a utekl nám na 3 body, ale my srovnaly a koncovku jsme zvládly ve svůj prospěch.

Ostrava – Nový Jičín  2:1
Do posledního zápasu nastoupila pozměněná sestava. Trenérka chtěla, aby si zahrály všechny hráčky, ale holky byly trochu nervózní a nešlo jim to, tak muselo dojít ke střídání a pomalu dání opět základní sestavy. 1. set jsme vyhrály, ve druhém setu nám nešlo vůbec nic, proto jsme musely jít do zkrácené hry, která byla pro nás se šťastnějším koncem.

2. místo v Moravskoslezském kraji

Napsala : Jedličková Elen
Trenér: Krátká Iveta

Výsledky a tabulku naleznete ZDE...

TJ OSTRAVA "B"  skupina MS-ZKY-T7C    3.místo
Pořadatel: VK Karviná, ZŠ Mendelova, 2 hřiště

V neděli 24. března odehrálo družstvo TJ Ostrava St. žačky "B" svůl poslední soutěžní turnaj. Startovalo ve skupině C, kdy skončilo na 3 místě.
V průběhu turnaje narazilo na děvčata týmu TJ Sokol Frýdek-Místek "C", ve kterém poměrně jednoznačně zvítězilo 2:0, dále na domácí tým Karviné, kde jsme podlehli po vyrovnaném utkání v tie breaku 1:2 a v posledním utkání tohoto ročníku podlehla naše děvčata s támem Sokolu Frýdek-Místek "B" 0:2, kdy nás soupeř dostával pod tlak především tvrdým a přesným servisem.
V celkovém hodnocení sezonu se naše "B" družstvo umístilo na 9 místě z celkových 29.

Sestava v turnaji :
Nahrávačky : Bára Mužíková, Helena Randýsková a Majda Otípková
Blokařky : Natálie Pánková, Nicola Zeisberger a Adriana Přívarová
Smečařky : Evelína Belinová, Daniela Carroll, Gabriela Zychová a Klára Cholevíková

Krátké hodnocení sezony 2018-2019 očima trenérů :
Družstvo starších žaček "B" započalo velmi náročnou a kvalitní přípravu již počátkem měsíce srpna 2018. Kádr byl složen především z hráček předešlého ročníku a družstva B Starších žaček:
Barbory Mužíkové, Daniely Carroll, Evelíny Belinové, Adriany Přívarové, Nicoly Zeisberger, Kláry Cholevíkové, Magdalény Otípkové a Heleny Randýskové.
Do družstva přešla blokařka Natálie Pánková z družstva St. žaček "A".
Doplněno mladšími žákyněmi : Gabrielou Zychovou, Karolínou Viktorínovou, Evou Papouškovou a Adélou Lapčíkovou, která však po zraněních odehrála jen počátek sezony.

Družstvo odehrálo sezonu jen v tomto složení, kdy děvčata prokázala dobrou disciplínu, jak tréninkových docházkách a plnění hráčských povinností tak zaujetí a nadšení pro volejbal. Lepší část sezony měl tým především v počátku, kdy po zvládnuté kvalifikaci a zařazení do výkonnostní skupiny B, kde setrvalo a hrálo podstatnou část sezony. Závěr byl z pohledu trenérů poněkud nevyrovnaný a slabší. Nicméně s přihlédnutím na skutečnost, že děvčata v předešlém ročníku hrála stabilně ve skupině E a  D a mnohé z hráček nepatřily do základní šestky, byl výkonnostní posun u týmu i jednotlivých hráček znatelný a herní projev na mnohem vyšší úrovni, o čemž svědčí i lepší umístění. Proto trenéři družstva hodnotí právě ukončenou sezonu kladně s příslibem dalšího růstu u mnoha hráček, které napnily předpoklady trenérů před sezonou.
Záverem bychn rád poděkoval všem hráčkám za kladný přístup v celé sezoně ve všech směrech a jsem rád, že jsme všechny nároky a úkoly plnili podle očekávání a zvládly náročnou sezonu 2018-2019 a to i s přihlédnutím na fakt že družstvo startovalo i v soutěži Kadetek kde se probojovalo do Finálové skupiny a skončilo na 5 místě z celkového počtu 15 týmů a odehrálo desítky utkání.