TJ Ostrava : PVK Olymp Praha 3:1

Středa, 22 Březen, 2017 - 18:00

V předposledním kole nadstavbové části volejbalové UNIQA extraligy žen proti sobě nastoupilo třetí a čtvrté družstvo tabulky. Na umístění už se nedalo nic změnit, a tak si mohli trenéři vyzkoušet různé varianty před blížícími se boji play-off. Největší událostí utkání byl návrat bývalé kapitánky reprezentace a odchovankyně TJ Ostrava blokařky Ivany Plchotové, která se objevila na domácí palubovce po dlouhých a velice úspěšných 14 letech v zahraničí!!!

TJ Ostrava - PVK OLYMP PRAHA 3:1 (23:25, 25:23, 25:19, 25:13)

Rozhodčí: Horký P./Kavala T.
Počet diváků: 190
č.: 81 dne: 22. 3. 2017 v hod.: 18:00

Domácí: Toufarová, Plchotová, Diatková, Kojdová, Nachmilnerová, Valková, libero: Červenková. Střídaly: Faltínová, Součková, Čuboňová.
Hosté: Kurková, Melicharová, Vyklická, Kalhousová, Šotkovská, Šimáňová, libero: Dostálová. Střídaly: Kopecká, Bartošová, Komárková, Černá.

Iva Nachmilnerová (kapitánka TJ Ostrava): „Vítáme Ivu Plchotovou zpátky v Ostravě!!! Myslím si, že v 1. i 2. setu jsme nepředváděly náš 100% výkon, kupily jsme chyby. Jsem ráda, že jsme koncovku 2. setu uhrály a zápas jsme dotáhly do vítězného konce!!!“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Soupeř nás tlačil servisem (1. a 2. set), v určitých fázích všech setů jsme měli herní výkyvy, které nás srážely. Od třetího setu jsme se dostali do tempa a hlavně jsme udělali méně chyb než v prvních dvou setech. Teď už se soustředíme na zápas v Prostějově.“

Simona Kopecká (kapitánka PVK Olymp Praha): „Zápas jsme začaly dobře, vycházela nám přihrávky, a byly jsme lepší, pak v 2. setu změna, kdy jsme prohrály koncovku, poté už jsme se nezvedly i díky tomu, že nám odešel jak příjem, tak pole.“
Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Dnešní utkání se dá přirovnat k fotbalovému zápasu. V prvním poločase jsme hráli pohledný a vyrovnaný volejbal, ale „gól“ do šatny v poslední minutě druhého setu při srážce dvou našich hráček nás prostě zlomil. Ve druhé polovině jsme byli výrazně horším týmem.“

Ostravanky do 1. setu nevkročily tou pravou nohou (0:3), poté však nahodily motory a získaly tříbodový náskok (8:5), který si pak udržovaly až do stavu 20:17. Hostující tým se zvedl a dohnal své manko (20:19, 21:19, 21:20, 21:21), pak nastal boj o závěrečné body, který vyhrál Olymp Praha (22:21, 22:23, 23:23).

Ve druhém setu si hráčky Ostravy vytvořily náskok již od začátku (8:4, 11:7). Pražanky srovnaly na stav 11:11, pak se skóre měnilo jako houpačce až do samotného závěru (14:13, 14:15, 15:16, 17:16, 18:16, 18:18), kdy hráčky Ostravy urvaly vítězství (18:18, 19:20, 22:20, 23:22, 24:22).

Do třetího setu nastoupily oba týmy s chutí a do stavu 8:8 se přetahovaly o vedení. Domácí však tlačili úporněji a jejich houževnost byla odměněna dostatečným náskokem (11:8, 13:11, 16:11, 18:12), který si udrželi až do samotného závěru (18:14, 20:15, 22:16, 23:17).

Poslední set utkání se už odehrával plně v režii TJ Ostrava (3:0, 8:4, 11:5). Za stavu 15:9 si trenér hostů vzal svůj první oddechový čas v tomto setu, avšak ani ten nevedl k obratu v zápase (16:9, 17:10, 17:12). Ani druhý timeout (20:13) nepřinesl žádné znatelné zlepšení, domácí se jednoduše rozhodli, že dneska domů bez výhry prostě nepůjdou.

Autor: Miloš Matula

23. kolo "Extraliga Žen"

Rozpis utkání a tabulka soutěže - Extraliga ženy - 2. část soutěže - skupina o 1. - 4. místo