Facebook icon
YouTube icon

TJ Ostrava : PVK Přerov 3:0

Termín: 
Sobota, 5 Březen, 2022 - 17:00

Vrcholí základní část volejbalové UNIQA extraligy žen a blíží se vyřazovací boje. V rámci šestadvacátého kola UNIQA extraligy se doma naposledy před play off představí volejbalistky TJ Ostrava. Na své palubovce přivítají poslední celek extraligové tabulky Volejbal Přerov. Ostrava je jasným favoritem utkání, hostující celek v dosavadní sezoně nezískal ani bod. Svěřenkyně trenéra Zdeňka Pommera budou usilovat o tři důležité body v boji o třetí příčku a lepší výchozí postavení do vyřazovacích bojů.

TJ Ostrava – Volejbal Přerov 3:0 (25:17, 25:21, 25:10)

Rozhodčí: Horký P., Ištvanech M.
č.: 21129 dne: 5. 3. 2022 v hod.: 17:00
Počet diváků: 110

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Zemanová, Kašparová, Štrbová, Chládková, Kotlabová, Nečiporuka, libero Jančová. Střídaly: Jasečková, Bauerová, Pospíšilová, Jedličková, Fukalová.
Hosté: Hůsková, Dlouhá, Baláková, Semerádová, McClellan, Zatloukalová M., libero Kulová, Šádková. Střídaly: Daňková, Köhlerová, Zatloukalová L.

Vyjádření:
Andrea Štrbová (kapitánka TJ Ostrava): „Jsem ráda, že jsme utkání vyhrály 3:0 a mohly jsme si něco vyzkoušet. Zatlačily jsme soupeře servisem, jak jsme chtěly a i když jsme udělaly pár chyb, víme, na čem ještě zapracovat a co doladit do play-off. Jsem však ráda, že jsme to dnes zvládly.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Jsem rád, že se dnes přišlo podívat hodně diváků na domácí zápas a my jdeme pořád dále. Dnes jsme hráli docela důrazně, kromě jednoho setu, kdy soupeř uhrál jedenadvacet bodů, ale moc jsme nechybovali. Přesto výsledek nepřeceňuji. Všem holkám, které se dostaly do hřiště patří pochvala. Připravujeme se na play-off už v podstatě pátým týdnem, takže jedeme dále. Ještě nás čeká utkání v Praze a pak už play-off.“                  
Michaela Zatloukalová (kapitánka Volejbal Přerov): „Je to škoda, myslím si, že jsme alespoň set mohly urvat. Myslím si, že rozhodl servis a příjem, protože Ostrava dobře servírovala a rozstřílela nás, my jsme pak nebyly schopné to otočit z vysokých nahrávek. My jsme naopak kazily sevis a to rozhodlo.“  
Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Dva sety mohu považovat za alespoň nějak vyrovnané. Třetí set už byl soupeř nad námi, ale rozhodla kvalita krajních hráček. Myslím si, že jsme první dva sety relativně dobře bránili, ale jejich smečařky lépe ustály přihrávku a lépe útočily, dále body univerzálky, tam je statistika jasně daná. Gratuluji Ostravě, ať se jim daří v play-off.“

Popis utkání:
Do utkání lépe vstoupil domácí tým, který brzy vedl 5:1. Hostující tým ale nezaspal úvod utkání a začal stahovat náskok Ostravy (5:4). Poprvné bylo v utkání srovnáno za stavu 6:6, později za stavu 8:8. Ostrava pak třemi body v řadě donutila hostujícího trenéra vybrat první oddechový čas v utkání. Ostravské volejbalistky si vypracovaly náskok (15:9, 19:10). Do koncovky šly domácí volejbalistky s pohodlným náskokem devíti bodů (20:11). I přesto, že Přerov zapsal několik bodů, žádný obrat se nekonal, a tak si Ostrava dokráčela pro výhru v prvním setu poměrem 25:17.
Druhý set zahájil lépe znovu domácí tým, který i díky dvěma esům blokařky Chládkové vedl 4:0. Hosté se chytli a dotahovali (6:4, 7:5), domácí tým ale díky šesti bodům v řadě opět soupeři odskočil (13:5). Náskok si Ostrava hlídala a i přes chyby vedla 17:10, později 19:12. Do koncovky šly opět s náskokem domácí volejbalistky. Tentokrát byl náskok sedmibodový (20:13). Hosté díky úspěšným útokům a esu na podání snížili na 21:17. Domácí tým, který v setu hodně prostřídal, měl k dispozici hned šest setbolů. Hosté sice hned tři  setboly odvrátili, nedokázali však ubránit domácí univerzálku Kotlabovou, která rozhodla o ukončení druhého setu poměrem 25:21 pro domácí.
Třetí set nabídl podobný úvod, jako set druhý. Opět to byly domácí hráčky, které vedly i díky chybám při útoku hostů brzy 5:0. Po třech úspěšných útocích domácí kapitánky Štrbové a esu Nečiporuky vedly ostravské volejbalistky 10:1. Velký náskok držely domácí volejbalistky i nadále (14:6, 20:8). Také koncovka třetí sady byla v režii domácích hráček. Po výhře v dalším setu poměrem 25:10 si volejbalistky TJ Ostrava dokráčely pro vítězství 3:0 v utkání a zapsaly tak důležité body do extraligové tabulky.

Autor: Radek Karnufek

                   
"Extraliga Žen"
Rozpis utkání a tabulka soutěže
On-line zápas a statistika utkání
Videopřenos z utkání můžete sledovat LIVE STREAM