TJ Ostrava "B" - SK Kylešovice     0:3 (-22,-16,-11)
TJ Ostrava "B" - SK Kylešovice     1:3 (-14,23,-9,-16)

První utkání : TJ Ostrava B – VK Kylešovice 0:3 (22:25, 16:25, 11:25)
Sestava : Žváčková Eva, Kokešová Monika, Geryková Nikol, Bradová Monika, Adamčíková Monika, Koloničná Petra, libera Boháčová Nikola, Pavlicová Agáta - Uhlářová Klára, Polášková Tereza, Gengelová Lenka, Jennelová Petra, Jošková Tereza, Stará Patricie
Po dvou náročných sobotních utkáních jsme v předehrávce přivítali druhé opavské družstvo – VK Kylešovice.Do utkání jsme jako již tradičně vstoupili s jinou sestavou, než v sobotu. Od začátku prvního setu to bylo až do stavu 14:13 velmi vyrovnané. Poté nám soupeřky odskočili na 14:18. V dalším průběhu setu jsme sice dokázali otáčet, bohužel jsme nebyli schopni udělat bod po našem servisu, a tak se rozdíl ve skóre již neměnil.
Od začátku druhého setu nás soupeřky dostaly do úzkých svým výborným servisem, který jsme nedokázali kvalitně přihrát, a tak stav neutěšeně narůstal v náš neprospěch. Ve stejných kolejích probíhal i set třetí. Nepomáhalo ani střídání hráček, nebo liber. Utrpěli jsme zatím nejhorší porážku letošní sezóny.

Druhé utkání : TJ Ostrava B – VK Kylešovice 1:3 (14:25, 25:23, 9:25, 16:25)
Sestava : Geryková Nikol, Adamčíková Monika, Koloničná Petra, Gengelová Lenka, Jennelová Petra, Stará Patricie, libera Boháčová Nikola, Pavlicová Agáta - Polášková Tereza, Jošková Tereza, Kokešová Monika, Bradová Monika
Po nepodařeném prvním utkání jsme se chtěli pokusit o reparát v utkání druhém. Vsadili jsme na sestavu, která by měla zkvalitnit přihrávku a hru v poli. To bohužel vycházelo jen do stavu 6:4. Poté nás soupeřky opět začaly drtit servisem. Vůbec jsme nebyli schopni najít protizbraň.
Ve druhém setu se nám přece jen podařilo začít lépe hned od začátku. Tentokrát se skóre přelévalo ze strany na stranu, nakonec se nám ale velmi povedla koncovka, kdy jsme dokázali čtyřmi body v řadě urvat vítězství v setu v náš prospěch.
To ale bylo již v utkání vše, co jsme dokázali. Snažili jsme se bojovat až do konce, ale soupeřky nás absolutně převálcovaly. Především se jim nesmírně dařilo na podání, a tak šňůrami bodů si vždy vypracovávaly dostačující náskok, a v poklidu utkání dohrály.

Bohužel jsme v tabulce klesli na až na 7.místo. Teď máme 2 týdny volno, další utkání hrajeme 10.listopadu od 11.00 doma s družstvem Juliánov, tentokráte v hale na jízdárně. Přijďte nás povzbudit!!!

Autor: Radek Brzobohatý
Trenér: Radek Brzobohatý

Hala: Tělocvična SŠE Ostrava
Adresa: Na Jízdárně 423 Ostrava - Moravská Ostrava   70200

Rozhodčí: Málek V., Slezák J.