TJ Ostrava "B" - SK P.E.M.A. Opava     1:3 (25,-23,-17,-12)
TJ Ostrava "B" - SK P.E.M.A. Opava     2:3 (-21,-16,23,25,-13)

První utkání : TJ Ostrava B – SK PEMA Opava 1:3 (27:25, 23:25, 17:25, 12:25)
Sestava : Gengelová Lenka, Polášková Tereza, Žváčková Eva, Jennelová Petra, Bradová Monika, Adamčíková Monika, libero Jošková Tereza - Kokešová Monika, Holcmanová Martina, Krátká Lucie, Uhlářová Klára
V sobotu jsme v prvním domácím utkání přivítali těžkého soupeře, Opavu. V jejich řadách nastupují starší zkušenější hráčky, které mají za sebou odehrané dlouhé roky v našich nejvyšších soutěžích, případně i v zahraničí.Přesto jsme se jich nezalekli, a od začátku hráli vyrovnanou partii. Skóre ale přece jen narůstalo více na jejich straně. Za stavu 15:22 ale na podání zaúřadovala Monika Adamčíková, a sérií dobrých podání jsme dokázali srovnat na 22:22. A koncovku jsme ovládli my. Do druhého setu jsme vlétli povzbuzeni úspěchem z toho prvního, a vypracovali si vedení 11:5. To jsme ale postupně ztráceli. Ve vyrovnané koncovce byly tentokrát důraznější soupeřky. Od třetího setu bohužel úroveň naší hry výrazně poklesla. Nedokázali jsme již vzdorovat, a oba dva sety včetně toho čtvrtého nás již opavačky přejely.

Druhé utkání : TJ Ostrava B – SK PEMA Opava 2:3 (21:25, 16:25, 25:23, 27:25, 13:15)
Sestava : Holcmanová Martina, Krátká Lucie, Uhlářová Klára, Žváčková Eva, Jennelová Petra, Adamčíková Monika, libero Jošková Tereza - Kokešová Monika, Gengelová Lenka, Bradová Monika
Do druhého utkání jsme vstoupili ve značně pozměněné sestavě.
Výborně jsme chytili začátek setu. Vypracovali jsme si velký náskok 12:3. Bohužel během dvou sérií bodů se soupeřkám podařilo srovnat na 15:15. Jejich nástup jsme již nedokázali zachytit a celkem jasně prohráli. Posíleny výhrou nastoupily opavačky i do druhého setu a postupně si vypracovávali mírný náskok. Ten se neustále navyšoval, a tak set byl jednoznačnou záležitostí.
Vypadalo to na jasnou porážku, ale od třetího setu jsme se dokázali vzchopit, bojovat o každý míč, a tak se hra vyrovnala. Dokázali jsme uhrát obě koncovky, a tak se šlo do tie-breaku.
V tom jsme nezachytili začátek. Podařilo se nám ale snížit, a držet se v kontaktu se soupeřkami. Ve vyrovnané koncovce jsme ale již neměli síly na zvrat, a tak jsme těsně prohráli.

Autor: Radek Brzobohatý
Trenér: Radek Brzobohatý

Hala: Tělocvična SŠE Ostrava
Adresa: Na Jízdárně 423 Ostrava - Moravská Ostrava   70200

Rozhodčí: Duraj D.