Neděle, 18 Únor, 2018 - 10:00

TJ Ostrava "C" - SK Slezan Orlová     1:3 (-21,-20,11,-21)
TJ Ostrava "C" - SK Slezan Orlová     2:3 (22,-15,-24,24,-13)

První utkání : TJ Ostrava – SK Slezan Orlová 1:3 (21:25, 20:25, 25:11, 21:25)
V neděli jsme přivítali družstvo Orlové, prozatím suverénního lídra soutěže, který zatím utrpěl pouze jednu porážku. Přesto jsme jim nechtěli dát nic zadarmo.
Bohužel úvod utkání nás zastihl naprosto nepřipravené, o čemž jasně vypovídá stav skóre: 0:4, 1:7, 3:18. Najednou ale nastal zvrat a začali jsme hrát tak, jak bychom si představovali. Dokázali jsme snížit až na stav 20:23, ale první set jsme nezachránili.
Naopak do druhého setu jsme nastoupili koncentrovaní, a postupně si vypracovali náskok až šesti bodů. Poté nastal opět výpadek, a přenechali jsme soupeřkám vedení, které si udržel až do závěru setu.
Ve třetím setu jsme hráli velmi dobře, s minimem chyb, a tak jsme jej naprosto ovládli.
Bohužel ve čtvrtém setu jsme nedokázali navázat na dobrý výkon ze setu třetího a postupně prohrávali 3:7 a 4:11. Náskok soupeřek jsme poté snižovali až na 20:22, ale na víc jsme se nezmohli, a tak odešli poraženi 1:3, paradoxně s pozitivním skóre 87:86.
Sestava: Cáhlíková Viktorie, Kolmanová Kristýna, Ruszová Anna, Kašpárková Adéla, Brusová Zuzana, Hepová Michaela - Sabelová Tereza

Druhé utkání : TJ Ostrava – SK Slezan Orlová 2:3 (25:22, 15:25, 24:26, 26:24, 13:15)
Do druhého utkání jsme vstoupili s odhodláním se znovu o výsledek poprat.
Zkraje prvního setu se nám to ale nedařilo, a tak jsme v jeho celém průběhu prohrávali. Koncovku jsme ale zvládli na výbornou a vyhráli 25:22.
Druhý set se pro nás také nevyvíjel dobře, a soupeřky nás jasně přehrály.
Ve třetím a čtvrtém setu to byla velká bitva o každý bod. Bohužel většinou na obou stranách rozhodovaly chyby, kterých se družstva dopouštěla. Bylo to oboustranně přibližně stejné, a tak se šlo do pátého setu. V něm jsme vůbec nezvládli úvod a prohrávali postupně 0:4 a 2:9.
Přesto jsme se nevzdali a dokázali snížit na 12:13. V závěru setu stálo ale více štěstí na straně soupeřek.
Sestava: Cáhlíková Viktorie, Kolmanová Kristýna, Ruszová Anna, Brusová Zuzana, Hepová Michaela, Sabelová Tereza - Kašpárková Adéla

V průběhu obou utkání jsme střídali velmi dobrý výkon s velmi špatným. Nedokážeme udržet kvalitní výkon po delší dobu, a vždy sklouzneme k sériím chyb. Parametry hry se lepší, ale nedokážeme dobře hrát po delší dobu. Je to dáno především špatnými technickými návyky, které se bohužel daří odstraňovat velmi pomalu.

V tabulce jsme klesli na 3.místo za Karvinou.
Příští utkání hrajeme v sobotu 3.března právě v Karviné.

Autor: Radek Brzobohatý

Hala: Hala mládeže
Adresa: Gajdošova , Ostrava   70200

Rozhodčí: Prusek P.