TJ Ostrava "C" - SKP Bruntál     3:2 (-21,-23,20,19,11)
TJ Ostrava "C" - SKP Bruntál     3:1 (19,14,-21,20)

První utkání : TJ Ostrava – SKP Bruntál 3:2 (21:25, 23:25, 25:20, 25:19, 15:11)
V neděli jsme se letos naposled sešli na utkání krajského přeboru juniorek.
Bylo nás tentokrát 7, z kadetek byly všechny na extralize v Plzni.
Mělo to být dvojutkání, které jsme si měli při loučení se sezónou užít především svojí dobrou hrou. Bohužel v prvních dvou setech tomu tak nebylo. Dělali jsme spousty zbytečných nevynucených chyb, kazili jsme podání, vázla nám přihrávka. A tak soupeřky postupně získávaly navrch. Koncovky obou setů zvládly, a tak jsme prohrávali 0:2.
Od třetího setu jsme ale přece jen zařadili vyšší rychlostní stupeň, už nám nepadalo tolik míčů. I podání bylo jistější. A tak jsme postupně přebírali otěže utkání do vlastních rukou. Těch několik bodů, které jsme neztratili tím, že bychom udělali nevynucenou chybu, bylo nakonec pro všechny tři následující sety rozhodujících. A tak jsme zvítězili 3:2.
Sestava : Cáhlíková Viktorie, Kolmanová Kristýna, Vítková Klára, Brusová Zuzana, Sabelová Tereza, Planková Karolína – Kašpárková Adéla

Druhé utkání : TJ Ostrava – SKP Bruntál 3:1 (25:19, 25:14, 21:25, 25:20)
Do druhého utkání šla místo Káji Plankové nahrávat Viki Cáhlíková.
Svého úkolu se zhostila dobře, a v prvních dvou setech jsme byli jasně lepším týmem.
Do jisté míry to byla ale i tím, že soupeřky hodně polevily, a hra se jim vůbec nedařila. Přesto ale z naší strany to byl jednoznačně koncentrovanější výkon, než v prvním utkání.
Bohužel nám to vydrželo pouhé dva sety. Ten třetí byl naopak od nás velmi špatný. Opět ztráta koncentrace a množství chyb. Na žádný zvrat jsme se již nezmohli.
Čtvrtý set jsme taktéž nezačali vůbec dobře. Za stavu 7:14 to vypadalo opět na pátý set.
Potom ale zaúřadovala vystřídavší Kája Planková na podání, a podařilo se nám snížit na rozdíl jednoho bodu. Postupně jsme otěže utkání přebírali my, a opět zlepšenou hrou dotáhly set do vítězství.
Sestava : Cáhlíková Viktorie, Kolmanová Kristýna, Vítková Klára, Brusová Zuzana, Sabelová Tereza, Kašpárková Adéla - Planková Karolína

V celé soutěži jsme odehráli 28 utkání, z toho 19 vítězných. Umístili jsme se na konečném třetím místě z osmi družstev. V soutěži dostávaly příležitost hrát všechny hráčky, poměrně pravidelně jsme střídali. Pro některé to byla i dobrá příprava do jiných soutěží – extraligy kadetek, 1.ligy juniorek. Nutno podotknout, že rozhodnutí hrát tuto soutěž bylo z dlouhodobého hlediska dobrým počinem. Některé hráčky by nedostávaly jinde tolik příležitostí, a tak by nebyly herně vytížené, což je v tomto jejich věku (většinou jsou to věkem kadetky) velmi důležité.

Autor: Radek Brzobohatý

Hala: Hala mládeže
Adresa: Gajdošova , Ostrava   70200

Rozhodčí: Štefek I.