Sobota, 30 Září, 2017 - 10:00

TJ Ostrava "B" - ŠSK Bílovec     3 : 0  (18,10,17)
TJ Ostrava "B" - ŠSK Bílovec     3 : 0  (14,20,10)

Ohlédnutí za prvním volejbalovým víkendem sezóny.

Holky druhé ligy opět otevřely sezónu o dva týdny dříve než extraligové hráčky. Souboj proti kádru Bílovce dopadl v obou případech s vítězným koncem pro ostravské volejbalistky.
Do prvního setu nastoupila základní sestava ve složení - Křenková, Šípová I., Gráczová, Sedláčková, Jennelová, Adamčíková na liberu Šípová V.. V průběhu hry se na hřiště dostaly všechny holky z Ostravského týmu (Kubešová, Žváčková, Bradová, Boháčová, a Zelová).
Na začátku prvního setu Ostravankám chvíli trvalo, než se dostaly do hry, ale v každém případě jejich výkon působil vyrovnaně a vítězství bylo suverénní. V ostatních setech si kádr Ostravy vytvořil náskok a díky němu se holky nebály přisolit servis a tím dostat soupeřky pod tlak. Jsou činnosti, na kterých ještě hráčky musí pracovat například vykrývání a obrana, tam máme největší rezervy. První zápas dopadl 3:0 (-18; -10; -17)

Druhý zápas se odehrával v podobném duchu. Jen na liberu začalo místo Verči Šípové druhé libero týmu Nikča Boháčová. Ostravanky neusnuly na vavřínech a do družstva Bílovce se opět obuly servisem a po lehčích balónech odevzdaných od soupeřek ukázaly jasnou nadvládu nad páskou.
Druhé kolo bylo opět s výsledkem 3:0 (-14; -20; -10) Holkám chci poděkovat za podaný výkon a těším se na další zápas s Brnem.