TJ Ostrava : ŠSK Bílovec 3:0, 3:0

Termín:
Pátek, 17 Listopad, 2017 - 10:00

TJ Ostrava B - ŠSK Bílovec  3:0, 3:0

Tentokrát jsme v předehrávce 13. a 14. kola přivítali družstvo Bílovce. Soupeř nám vyhověl předehrát naše utkání z 16.12., kdy máme namířeno na zimní soustředění.
V prvních dvou utkáních v Bílovci jsme celkem jasně vyhráli dvakrát 3:0, takže jsme byli určitě favority. Posíleni o 3 hráčky z kadetek jsme se také chtěli připravit na utkání se Zlínem, se kterým hrajeme za týden, a budeme s ním bojovat o druhé místo v tabulce.

Místo : Hala mládeže, Ostrava
Termín : pátek 17.11.2017 v 10.00 a 14.00
Rozhodčí: Košnovský P.
Soutěž : 1-JKY-E (1.liga juniorek)

První utkání : TJ Ostrava B - ŠSK Bílovec 3:0 (25:15, 26:24, 25:19)
Ihned v začátku prvního setu jsme se dostali do mírného vedení, které jsme postupně navyšovali. Celkem s jasným přehledem jsme vyhráli první set.
I do druhého setu jsme vstoupili velmi dobře, a hned v úvodu vedli 9:3. Potom jsme ale začali kupit nesmírné množství naprosto hloupých chyb, vybírali několikametrové auty, a darovali soupeři jeden bod za druhým. V této fázi hry jsme naprosto propadli a dovolili soupeři vyrovnat a dokonce jim darovat jeden setball. Nakonec jsme ale koncovku šťastně vyhráli 26:24.
Začátek třetího setu jsme opět zvládli na výbornou, a hned na začátku si vytvořili náskok 8:1.
Během chvilky se ale stav otočil na 9:10. Od stavu 13:13 jsme ale opět vzali taktovku hry do svých rukou a postupně si opět vytvořili náskok, který jsme udrželi až do konce setu i utkání.
Sestava : Planková Karolína, Batková Veronika, Ruszová Anna, Makovcová Marie, Uherková Tereza, Kokešová Monika, libro Pavlicová Agáta – Žarnovická Klára, Brusová Zuzana, Hepová Michaela, Mrozek Izabela

Druhé utkání : TJ Ostrava B - ŠSK Bílovec 3:0 (25:13, 25:11, 28:26)
Do druhého utkání jsme vstoupily s malými změnami v základní sestavě, kdy na smeči místo kapitánky Veroniky Batkové naskočila Zuzana Brusová.
Hned od začátku jsme jasně dominovali, a především při podání Makovcové jsme devítibodovou šňůrou utekli na 15:4, následně jsme vedli až 23:6 a první set jasně vyhráli.
Druhý set byl podobný tomu prvnímu, a opět jsme si osmi body za sebou, při podání Zuzky Brusové, vytvořili náskok 12:1. Nic jsme neponechali náhodě a set dovedli do jasného konce 25:11.
Do třetího setu jsme opět obměnili sestavu, ale soupeř se tentokrát rozehrál k nejlepšímu výkonu, který v obou utkáních předvedl. Výrazně se zlepšil na servisu, a podařilo se mu vybírat naše útoky a postupně navyšovat náskok. Už to vypadalo na prohru, ale v ten moment jsme opravdu zabojovali a zodpovědnou hrou se nám podařilo odvrátit několik setbolů soupeře. Předvedli jsme jednu z nejlepších koncovek v dosavadním průběhu soutěže, a především svojí bojovností a entuziasmem jsme vybojovali vítězství 3:0. Za to patří hráčkám pochvala.

Sestava : Žarnovická Klára, Brusová Zuzana, Planková Karolína, Ruszová Anna, Makovcová Marie, Uherková Tereza, libro Pavlicová Agáta – Hepová Michaela, Mrozek Izabela, Batková Veronika, Kokešová Monika

V průběhu obou utkání se prostřídaly všechny hráčky a vyzkoušeli jsme si některé možné varianty na další utkání se Zlínem, se kterým hrajeme v sobotu 25.11. od 10.30 opět na jízdárně. Očekáváme vyrovnaný souboj, a proto zveme všechny naše fanoušky.

Autor: Radek Brzobohatý

Foto z utkání

13. a 14. kolo "1.liga Juniorek"

Rozpis utkání a tabulka soutěže - 1.liga Juniorky - 1. část soutěže - skupina E (1-JKY-E)