TJ Ostrava "B" - ŠSK Bílovec    3:1 (14,-23,22,21)
TJ Ostrava "B" - ŠSK Bílovec    3:1 (21,-13,13,21)

První utkání : TJ Ostrava B – ŠSK Bílovec 3:1 (25:14, 23:25, 25:22, 25:21)
Po týdenní přestávce jsme hráli doma s Bílovcem, což je takové naše malé derby.
V loňské sezóně jsme s nimi hráli poslední utkání, ve kterém jsme uhájili čtvrté místo právě před nimi, a tak se dal očekávat vyrovnaný souboj.
Bohužel pro soupeřky jsme utkání začali velmi dobře, a postupně si získávali náskok. Dařilo se nám uhlídat jejich největší útočnou sílu a podařilo se nám je zatlačit podáním. První set jsme jasně ovládli.
I druhý set probíhal v podobném duchu. Za stavu 20:14 a 22:17 to vypadalo na snadnou záležitost. V koncovce se nám ale podařilo vyhodit, co se dá, a naprosto jsme zkolabovali.
Soupeřky vycítily šanci, a najednou to byla bitva o každý bod. Stav byl celou dobu vyrovnaný. V jednu chvíli jsme ale neuhráli 4 body za sebou, a 15:19 už bylo kritické. Naštěstí jsme se rychle vzpamatovali a dokázali zvrátit výsledek na naši stranu.
Čtvrtý set byl velmi podobný tomu třetímu. Ani jednomu družstvu se nepodařilo jít do trháku, a až do stavu 22:21 to bylo otevřené. Koncovku jsme ale zahráli na výbornou, a tak jsme se radovali z vítězství my.
Sestava : Polášková Tereza, Augustinová Eliška, Gengelová Lenka, Krátká Lucie, Janochová Karolína, Gráczová Hana, libero Jošková Tereza – Záhorská Hana, Koloničná Petra, Kotasová Michaela, Makovcová Marie

Druhé utkání : TJ Ostrava B – ŠSK Bílovec 3:1 (25:21, 13:25, 25:13, 25:21)
Do druhého utkání jsme vyměnili nahrávačku a smečařku. A začali jsme velmi dobře. Soupeřky působily unaveně, čehož jsme dokázali využít a postupně si vypracovali slibný náskok. Ten se nám podařilo držet až do závěru setu, který jsme v klidu vyhráli.
Ve druhém setu nám ale utekl začátek, a najednou nám nevycházelo vůbec nic. Skóre hrozivě narůstalo v náš neprospěch, a set jsme v podstatě odevzdali.
Naštěstí třetí set byl jako přes kopírák, ale se soupeřkami jsme si vyměnili role. Tentokrát zase set odevzdaly ony nám, dokonce i se stejným výsledkem.
Ve čtvrtém setu se naštěstí historie neopakovala. Ve vedení jsme byli celou dobu my, a vůle po vítězství byla větší na naší straně. Soupeřky jsme si nepřipustili na dostřel, a celé utkání dotáhli do vítězného konce.
Sestava : Záhorská Hana, Koloničná Petra, Augustinová Eliška, Gengelová Lenka, Krátká Lucie, Janochová Karolína, libero Jošková Tereza – Kotasová Michaela, Makovcová Marie, Polášková Tereza, Gráczová Hana

Připsali jsme si tak kompletních 6 bodů, a v tabulce se posunuli na třetí místo za Opavu a Nový Jičín. Příští týden hrajeme v neděli v Prostějově s jejich béčkem, a jsme zvědaví, koho proti nám postaví. Jestli juniorky, nebo hráčky z extraligy žen.
Doma potom hrajeme další sobotu se Vsetínem. Hrát ale budeme tentokrát s největší pravděpodobností na Varenské.

Hala: Hala mládeže
Adresa: Gajdošova 1893/16, Ostrava

Rozhodčí: Došlík V. .