TJ Ostrava : ŠSK Demlova Jihlava 3:0, 3:0

TJ Ostrava "B" - ŠSK Demlova Jihlava     3:0 (14,10,25)
TJ Ostrava "B" - ŠSK Demlova Jihlava     3:0 (21,16,19)

První utkání: TJ Ostrava B – ŠSK Demlova Jihlava 3:0 (25:14, 25:10, 27:25)
Bez větších změn v sestavě jsme v neděli nastoupili proti dalšímu družstvu z Jihlavy.
Po lehkém zaváhání v úvodu jsme se rychle dostali do vedení 9:6, posléze 18:9, a celý set tak byl jednoznačnou záležitostí pro nás.
Druhý set byl také jednoznačnou záležitostí. Za stavu 13:10 se na servis dostala Kája Planková a už neodešla. V této fázi hry to byl asi nejlepší výkon, který jsme dnes podávali.
Výborná obrana, především při vybírání, jistota na útoku.
I ve třetím setu to byla jednoznačná záležitost pro nás. Udržovali jsme si náskok až do stavu 24:19. Potom nastal úplný výpadek, a najednou jsme prohrávali 24:25. Naštěstí jsme se ale nepoložili, a dokázali set i celé utkání ještě zachránit.
Sestava: Planková Karolína, Batková Veronika, Uherková Tereza, Kokešová Monika, Ruszová Anna, Makovcová Marie, libero Pavlicová Agáta - Orálková Adéla, Sabelová Tereza, Brusová Zuzana, Cáhlíková Viktorie

Druhé utkání: TJ Ostrava B – ŠSK Demlova Jihlava 3:0 (25:21, 25:16, 25:19)
Do posledního víkendového utkání nastoupila na nahrávku Adéla Orálková, na účko Viki Cáhlíková a na blok Zuzka Brusová.
I přes tyto změny se ale obraz hry výrazně nezměnil, a rychle jsme se ujali vedení 5:0 a 7:1. Tento náskok se nám dařilo udržovat celý set až do stavu 24:17. Sice jsme neuhráli 4 body po sobě, ale koncovka byla naše.
Druhý set byl od počátku poměrně vyrovnaný. Za stavu 10:10 se konečně zadařilo na podání Zuzce Brusové, která se do té doby na podání trápila, a podařilo se jí tam zůstat až do stavu 18:10. To druhý set rozhodlo, náskok jsme si již udrželi.
Do třetího setu jsme se opět trošku prostřídali, a brzy si vytvořili náskok 9:5. Soupeřky se ale nadechli k poslednímu odporu a otočily na 12:11 pro ně. Postupně jsme ale opět převzali vedení my, a dobrou hrou si jej udrželi až do závěru.
Sestava: Orálková Adéla, Batková Veronika, Uherková Tereza, Kokešová Monika, Cáhlíková Viktorie, Brusová Zuzana, libero Pavlicová Agáta - Planková Karolína, Sabelová Tereza, Ruszová Anna

V letošním roce nás čeká již jen utkání v Jihlavě 14. a 15.dubna, kde opět sehrajeme celkem 4 utkání s oběma víkendovými soupeřkami.
V tabulce jsme se dostali na 3.místo. Máme jedenáctibodový náskok na čtvrtou Jihlavu, který bychom si měli udržet. Na druhý Zlín nám v tabulce pravdy chybí 5 bodů, takže pokud se nestane zázrak, skončíme na velmi pěkném třetím místě. Bohužel druhé místo, které by nám zajistilo účast v kvalifikaci o extraligu, je již asi nedostižné.

Autor: Radek Brzobohatý

Hala: Hala mládeže
Adresa: Gajdošova , Ostrava   70200

Rozhodčí: Duraj D.

1. a 2. kolo "1.liga Juniorek"
Rozpis utkání a tabulka soutěže - 2. část soutěže, skupina III - o 1. - 6. místo (E+F)
Rozpis utkání a tabulka soutěže - 1. část soutěže - skupina E (1-JKY-E)