TJ Ostrava : SVK Nový Jičín 3:0, 3:2

Sobota, 22 Leden, 2022 - 10:00

Po čtyřech porážkách v řadě jsme již potřebovali zase něco uhrát, abychom se v tabulce nepropadali ještě hlouběji někam k pásmu sestupu. Poslední kolo před svátky jsme prohráli i trochu smolně s Frýdkem, minulé kolo nás postihla covidová marodka. Nový Jičín patříval dříve spíše k favoritům soutěže, ale i u nich došlo k určité generační obměně, a zatím okupuje předposlední pozici, i když má více nedohraných utkání. My jsme se tentokrát sešli v silné sestavě, navíc posíleni Eliškou Vytiskovou. Na trénincích nám to docela šlo, takže se čekalo, co bude.

První utkání : TJ Ostrava B – SVK Nový Jičín 3:0 (14,18,13)
Sestava: Gengelová Lenka, Karlíková Veronika, Augustinová Eliška, Janochová Karolína, Vytisková Eliška, Ruszová Anna, libero Planková Karolína, Jošková Monika – Uhlářová Klára, Kubacká Nicola, Poláchová Ivana
Hned úvod prvního setu nám vyšel velmi dobře. Na podání excelovala Eliška Vytisková, ale přidaly se i ostatní hráčky. Dobře jsme přihrávali, na útoku jsme hráli rychle a odvážně, ale také s rozmyslem, a s minimem chyb. Když k tomu přičteme i dobré bloky a problémy soupeřek na přihrávce, tak bylo zřejmé, že jsme si brzy vypracovali výrazný náskok až deseti bodů – 14:4. Ten jsme bez problémů udrželi do konce setu.
Do druhého setu sice lépe vstoupily soupeřky a vedli 3:0, ale rychle jsme srovnali. Vyrovnaný stav trval do stavu 11:11, potom opět Eliška Vytisková výborně podávala, přidali jsme bezchybnou a bojovnou hru, a najednou to bylo 18:11. Soupeřky ještě zkorigovaly na 16:20. Třemi esy v řadě ale jejich naděje utnula Klára Uhlářová, a set byl tedy jasný pro nás.
Očekávali jsme, že se soupeřky pokusí o zvrat, ale nástup do třetího setu byl opět impozantní, vedli jsme 6:0. Na hřiště se postupně dostaly všechny hráčky. Zdárně jsme utkání dohráli do vítězného konce. Celkový výsledek byl až nečekaně zcela jednoznačný.

Druhé utkání : TJ Ostrava B – SVK Nový Jičín 3:2 (-23,17,18,-24,10)
Sestava: Gengelová Lenka, Karlíková Veronika, Uhlářová Klára, Poláchová Ivana, Janochová Karolína, Ruszová Anna, libero Planková Karolína, Jošková Monika – Kubacká Nicola, Augustinová Eliška, Vytisková Eliška
Do druhého utkání jsme udělali 2 změny v sestavě. Očekávali jsme, že i tak bychom měli v utkání být lepším týmem. Na druhou stranu bylo jasné, že soupeřky se budou snažit daleko více, a pokusí se něco uhrát.
První set byl od začátku velmi vyrovnaný. Ani jednomu z družstev se nepovedlo utrhnout se, a tak to bylo pořád o bod či o dva. Za stavu 20:19 to již vypadalo na vyrovnanou koncovku. Soupeřky ale uhrály 4 body v řadě a vedli 23:20. U nás ale dobře zaservírovala Ivča Poláchová, a bylo to 23:23. Bohužel poslední 2 body nakonec uhrály soupeřky.
V nezměněné sestavě jsme nastoupili i do setu druhého. Zkraje to bylo opět velmi vyrovnané, ale dobrou hrou jsme se postupně začali soupeřkám vzdalovat až na 17:10 a 21:12. Set byl tímto prakticky rozhodnut.
I do třetího setu jsme vstoupili se stejnou sestavou. Ujali jsme se vedení až o pět bodů – 11:6. Poté ale přišla šňúra sedmi bodů, a najednou to bylo 11:13. Rychle jsme se ale vzpamatovali, a opět stav skóre zvrátili v náš prospěch. Nakonec to bylo celkem jasně 25:18.
Do čtvrtého setu jsme se trošku prostřídali. Celý tento set to bylo velmi vyrovnané. My jsme polevili na podání, soupeřky lépe přihrávaly a tím i lépe útočily, nám naopak přihrávka trošku odešla. Přesto nám chybělo málo, abychom set i celé utkání zdárně dohráli. Celkově to byl asi náš nejslabší set.
Do tie-breaku jsme vstoupili lépe my a vedli jsme 3:1. Brzy ale bylo srovnáno a strany jsme točili za pro nás nepříznivého stavu 6:8. Vlevo se nám ale dařilo již lépe, a druhou polovinu pátého setu jsme zcela jasně ovládli. Soupeřkám jsme povolili již jen dva body.

V dnešních utkáních jsme po delší době zahráli velmi dobře. Pochvalu zaslouží všechny hráčky, ale zárodek úspěchu byl dán tím, že tentokrát zahrály výborně obě smečařky. Včetně obou liber dobře přihrávaly, a na útoku minimalizovaly množství chyb. Snad náš výkon bude mít stoupající tendenci, a i v dalších utkáních potvrdíme, že volejbal umíme.

V tabulce jsme zůstali na čtvrtém místě, ale již výrazně jsme se vzdálili posledním třem družstvům. V sobotu 29.1. dohráváme v Opavě odložené podzimní utkání, další týden hrajeme v Polance. Opavačky jsou zatím v soutěži suverénní, kdy ztratily pouze jeden jediný set. Přesto doufáme, že se u nich o výsledek dokážeme poprat, a třeba i překvapit.

Hala: Hala mládeže
Adresa: Gajdošova 1893/16, Ostrava

Rozhodčí: Vondráček