TJ Ostrava "C" - TJ Fulnek     3:0 (25,20,19)

Play - Off: Semifinále  2. utkání
TJ Ostrava "C" - TJ Fulnek      3:1 (15,-18,21,15)

První utkání : TJ Ostrava C – TJ Fulnek 3:0 (27:25, 25:20, 25:19)
V semifinále krajského přeboru jsme se utkali s družstvem TJ Fulnek.
S Fulnekem jsme se již v letošní sezóně střetli v základní části. Ve všech čtyřech utkáních to byl boj až do pátého setu. Třikrát jsme vyhráli a jednou prohráli. Dal se tak očekávat velký souboj o lepší pozici do odvety v boji o finále krajského přeboru.

Úvod utkání také podle toho vypadal. Stav skóre se přeléval ze strany na stranu. Za kratší konec ale většinou tahaly soupeřky. V závěru nám ujely až na 24:20 pro ně, a vypadalo to, že první set je ztracen. Naše děvčata ale obrovsky zabojovala a dokázala srovnat na 24:24. Soupeřkám jsme nabídli ještě jeden setball za stavu 24:25, ale i ten jsme odvrátili, a nakonec šťastně koncovku vyhráli.
To nás mělo uklidnit do dalšího průběhu utkání, ale nestalo se tak. Opět jsme prohrávali hned 3:6. Postupně jsme se ale zlepšovali a vývoj skóre otočili. Utkání bylo ale i nadále velmi vyrovnané. Přesto se nám mírný náskok podařilo udržet až do závěru setu.
I třetí set se odvíjel podle podobného scénáře. Když se nám podařilo zatlačit soupeřky dobrým servisem, tak jsme získávali náskok. Hra na síti byla ale i nadále velmi vyrovnaná. Soupeřky využívaly jejich větší výškové převahy, a velkou roli hrály i také větší zkušenosti na jejich straně. V závěru se nám ale opět podařilo vytvořit si náskok, a utkání dovézt do vítězného konce.
Sestava : Holcmanová Martina, Panková Michaela, Bruncková Tereza, Polášková Tereza, Jaglová Radka, Matýsková Kristýna, libero Pešová Karolína – Gengelová Lenka

Druhé utkání : TJ Ostrava C – TJ Fulnek 3:1 (25:15, 18:25, 25:21, 25:15)
Po dohodě jsme druhé utkání začali ve 12.15. Hned od úvodu jsme soupeřky zatlačili a vytvořili si velký náskok až 14:6. Ten se nám dařilo udržet až do konce prvního setu.
Druhý set jsme ale nezačali vůbec dobře. Soupeřky vzhledem k vývoji utkání začaly více riskovat především na podání, což nám způsobilo větší problémy, a dostali jsme se pod tlak. Nedařilo se nám v tento moment skoro nic, a tak nepříznivé skóre narostlo až na 11:18. Z toho jsme se už nevzpamatovali, a set jasně prohráli. Začínalo se tak od začátku.
Z prohry jsme se ale rychle oklepali a zlepšenou hrou si opět vytvořili velký náskok, až na 14:6 a 18:8. Soupeřky se ale nevzdaly a začaly mohutně dotahovat až na rozdíl jednoho bodu na 20:21. Potom se nám ale zadařilo, utekli jsme na 23:20, a náskok si už pohlídali.
Tímto jsme pravděpodobně soupeřky definitivně zlomili. Ve čtvrtém setu jsme odskočili na 10:2. Tento náskok se nám dařilo si udržet až do závěru a v poklidu zvítězit 3:1.

Vyjma prvního setu naše děvčata předváděla pěkný bojovný volejbal. Výbornou hrou v poli, lepším podáním i pestrostí v útočné fázi jsme dokázali eliminovat výraznou výškovou převahu soupeřek. Všechny hráčky si zaslouží pochvalu, a bylo se opravdu na co dívat.
Získali jsme plný počet 6 bodů. Přesto ale semifinále ještě zdaleka není rozhodnuto. Musíme v sobotu ve Fulneku urvat alespoň bod. Na palubovce soupeřek to vůbec nebude jednoduché.
Přesto pevně věříme ve vítězství a postup do finále.
Sestava : Holcmanová Martina, Panková Michaela, Bruncková Tereza, Polášková Tereza, Matýsková Kristýna, Gengelová Lenka, libero Pešová Karolína – Polakovičová Petra

Autor: Radek Brzobohatý

Termín : neděle 25.2.2018 v 10.00 a 12.15

Hala: Hala mládeže
Adresa: Gajdošova , Ostrava   70200

Rozhodčí: Vítek R.

Play - Off: Čtvrtfinále "KP Ženy"
Rozpis utkání a tabulka soutěže - KP Ženy - Play - Off (MS-Z-A)
Rozpis utkání a tabulka soutěže - KP Ženy - 1. část soutěže - zákl.sk. A (MS-Z-A)