Sobota, 2 Listopad, 2019 - 11:00

TJ Ostrava "B" - TJ Nový Jičín     3:0 (25,9,19)
TJ Ostrava "B" - TJ Nový Jičín     0:3 (-20,-19,-12)

První utkání : TJ Ostrava B – TJ Nový Jičín 3:0 (27:25, 25:9, 25:19)
Po dvou volných víkendech nás čekal velmi dobrý soupeř, a to hráčky z Nového Jičína. Soupeřky v celé loňské sezóně v krajském přeboru neprohrály ani jeden set, a i v letošní sezóně si zatím držely neporazitelnost.
Ve středu a ve čtvrtek jsme trénovali dvoufázově, v pátek potom ještě jednou, a tak jsme doufali, že jsme dobře připraveni.
Do utkání jsme nasadili co nejúdernější sestavu. To se nám vyplatilo a postupně jsme získávali navrch. Vedení 15:10 už vypadalo docela slibně, ale soupeřky se nevzdávaly a dokázaly vyrovnat na 20:20. Vedli jsme 23:20, ale vzápětí to bylo 23:23 a 24:25. Setbol jsme ale odvrátili a koncovku urvali pro sebe.
Tím jsme získali na sebedůvěře a od druhého setu jsme jasně v utkání dominovali. Kvalitním podáním a razantním útokem jsme zatlačili soupeřky do defenzívy, ze které se nevzpamatovaly až do konce utkání. Předváděli jsme výbornou hru, zatím asi nejlepší v dosavadním průběhu sezóny. Vycházelo nám snad všechno, na co jsme chytli, a odnesli si dobrý pocit z celého zápasu.
Sestava : Orálková Adéla, Kubacká Nicola, Křístková Adéla, Kundlová Kateřina, Hurníková Venessa, Makovcová Marie, libero Vajdová Klára, Lastovicová Nely – Jetmarová Hana, Kašpárková Adéla, Pánková Natálie, Pavlíčková Tereza, Kolmanová Kristýna

Druhé utkání : TJ Ostrava B – TJ Nový Jičín 0:3 (20:25, 19:25, 12:25)
Do druhého utkání jsme nastoupili jen se dvěma změnami v sestavě s vírou, že se nám bude dařit stejně, jako v tom prvním.
Soupeřkám přijela nová nahrávačka a na jejich výkonu to bylo najednou znát. Zpřesnily hru, zkvalitnili servis a dostaly nás pod tlak. Ještě úvod prvního setu byl vyrovnaný, ale postupem času bohužel soupeřky získávaly navrch, kdežto naše hra postupně upadala. A tak jsme jej prohráli.
Druhý set byl podobný tomu prvnímu. Zpočátku jsme drželi krok, ale postupně se zhoršovala naše přihrávka, a tím pádem i vše ostatní. Naopak soupeřky získávaly jistotu a sebedůvěru, a tak set nemohl dopadnout jinak, než porážkou.
Do třetího setu jsme úplně přeskupili sestavu s cílem zastavit rozjeté novojičíňačky. Bohužel se to nesetkalo s odezvou v naší hře, a bylo to ještě horší. Tento set nám opravdu nevyšel.
Sestava : Orálková Adéla, Pánková Natálie, Křístková Adéla, Kundlová Kateřina, Hurníková Venessa, Makovcová Marie, libero Lastovicová Nely, Vajdová Klára – Jetmarová Hana, Kašpárková Adéla, Pavlíčková Tereza, Kolmanová Kristýna, Kubacká Nicola

Dnes to byla dvě úplně rozdílná utkání. Přesto můžeme být spokojeni, neboť jsme porazili soupeřky, které asi tak rok a půl neprohrály mistrovské utkání. V tabulce jsme si upevnili druhé místo po polovině základní části soutěže. Do finálové skupiny postupují první 3, a na čtvrtou Opavu máme náskok 9 bodů. Právě s ní hrajeme příští sobotu opět doma, a potřebovali bychom si tento náskok minimálně udržet.

Hala: Hala mládeže
Adresa: Gajdošova 1893 Ostrava - Moravská Ostrava

Rozhodčí: Došlík V.