TJ Ostrava "B" - TJ Odry     1:3 (21,-21,-10,-21)
TJ Ostrava "B" - TJ Odry     3:0 (18,17,24)

Po ne příliš vydařené letní přípravě, kdy mnoho hráček mělo velké tréninkové manko, jsme vstupovali do letošního ročníku druhé ligy s očekáváním, jak se nám bude tentokrát dařit. Po minulé sezóně nám skončily 3 hráčky. Petra Jennelová se vrátila po studiu do Prahy, Monika Bradová odjíždí na rok do zahraničí a Monika Adamčíková zkouší štěstí v extralize žen.
Naopak nám přišly hráčky jiné – Eliška Augustinová a Petra Koloničná přišly z juniorek, Karolína Janochová se vrátila po mateřské, Krátká Lucie a Záhorská Hana po roční pauze.
Cíl sezóny je těžké stanovit, ale chtěli bychom asi zopakovat loňské čtvrté místo, nebo se pohybovat v prostředku tabulky.

První utkání : TJ Ostrava B – TJ Odry 1:3 (25:21, 21:25, 10:25, 21:25)
Soupeřky přijely v nejsilnější možné sestavě, a tak se dal očekávat poměrně vyrovnaný souboj.
Do utkání jsme nevstoupili úplně šťastně. Nervozita z prvního utkání byla znát. Rychle jsme prohrávali 1:8. Do stavu 9:16 se obraz hry moc neměnil. Nedokázali jsme se koncentrovat, dělali spousty chyb, i nevynucených, a naprosto hloupých a zbytečných. Přesto jsme neztratili hlavu, a postupně soupeřky dotáhli na rozdíl jednoho bodu. Koncovku jsme ale zvládli naprosto excelentně a šesti body v řadě dokázali první set uhrát.
Bohužel jsme se vůbec nepoučili z prvního setu. Nezačali jsme hrát lépe. Soupeřky jsme drželi ve hře spoustou chyb. Celý set byl poměrně vyrovnaný až do stavu 20:19 pro nás. V závěru setu jsme zahráli tak, že jsme vlastně ani nedali možnost hráčkám z Oder něco pokazit. Stihli jsme to vždy dříve my.
Porážka ve druhém setu nás srazila na kolena. Ve třetím setu jsme vůbec nebyli schopni konkurovat, a utkání se proměnilo v exhibici, bohužel v náš neprospěch.
V tom čtvrtém to bylo značně lepší. Při podání Terky Joškové jsme se urvali na 14:7.
Ale ani to nám nestačilo. Za chvíli bylo vyrovnáno. A koncovka byla obdobná, jako v setu druhém. Takže první utkání nám nevyšlo vůbec.
Sestava : Koloničná Petra, Gengelová Lenka, Augustinová Eliška, Krátká Lucie, Gráczová Hana, Žváčková Eva, libero Boháčová Nikola – Kotasová Michaela, Jošková Tereza, Makovcová Marie, Polášková Tereza

Druhé utkání : TJ Ostrava B – TJ Odry 3:0 (25:18, 25:17, 26:24)
Do druhého utkání jsme udělali 3 změny v sestavě. Na nahrávce, na smeči a na liberu. Je nutno všechny 3 nově nastoupivší pochválit, protože podaly vynikající výkon. K tomu se přidaly i ty ostatní, a tak se obraz hry úplně změnil. Jako by nastoupilo úplně jiné družstvo. Hráli jsme skoro celou dobu koncentrovaně, omezili množství chyb. Dařilo se nám na podání, na útoku i na bloku. I na přihrávce a při vybírání to bylo daleko lepší. A tak se utkání odvíjelo úplně jinak. Postupně jsme v prvním setu získávali náskok, který už jsme neztratili, a jasně set vyhráli.
I ve druhém setu jsme již brzy vedli a obraz hry se neměnil. Takže taky jasné vítězství.
Ve třetím setu ale Odry zatáhly za záchrannou brzdu, a začaly nás trápit daleko více. Přesto bylo trestuhodné, že vedení 13:8 nebylo dostačující. Najednou jsme prohrávali 17:20. Tentokrát se nám za tohoto stavu vyplatilo dvojí střídání, kdy jsme posílili útok i obranu na síti. A střídající hráčky výrazně pomohly k tomu, že jsme se vrátili do hry. A v koncovce jsme naštěstí tentokrát byli lepší my.
Sestava : Makovcová Marie, Polášková Tereza, Augustinová Eliška, Krátká Lucie, Gráczová Hana, Žváčková Eva, libero Jošková Tereza - Boháčová Nikola, Koloničná Petra, Gengelová Lenka, Janochová Karolína

Dá se říci, že vzhledem k předvedeným výkonům byla dnešní dělba bodů spravedlivá.
Další utkání hrajeme opět doma, tentokrát netradičně v neděli od 9.00 s družstvem Frýdek-Místek B. Uvidíme také, v jaké sestavě přijedou. Čtyři mladé hráčky mají i na soupisce extraligy žen. Takže nás přijďte povzbudit!!!

Hala: Hala mládeže
Adresa: Gajdošova 1893/16, Ostrava

Rozhodčí: Málek V., Duraj D.