Neděle, 11 Březen, 2018 - 13:00

TJ Ostrava "B" - TJ Sokol Brno I     3:0 (13,22,22)
TJ Ostrava "B" - TJ Sokol Brno I     3:0 (15,13,21)

První utkání : TJ Ostrava B – TJ Sokol Brno I 3:0 (25:13, 25:22, 25:22)
V náročném nedělním programu jsme po dvou dopoledních vítězstvích v KP juniorek proti Kylešovicím až odpoledne hostili v odvetě družstvo z Brna.
První utkání jsme měli čerstvě v paměti, neboť v Brně jsme hráli přesně před týdnem.
Obě vítězství z minulého týdne se rodila velmi těžce. Většina hráček byla po nemoci, nebo po zranění, a tak tomu odpovídal i náš výkon. Na domácí palubovce jsme se chtěli předvést v lepším světle. Věděli jsme, že nás může ohrozit především vynikající podání soupeřek. Naštěstí se ale ani v jednom z obou utkání nedostali k tomu, že by s námi vedli, a tak byly neustále na podání pod tlakem nepříznivého skóre.
Začátek první setu nám vyšel, ihned jsme vedli 4:0. Poté se hra až do stavu 8:5 vyrovnala, ale následně jsme utekli na 13:5 a 16:6. Celkem v poklidu jsme si dobrou hrou došli pro jasné vítězství v prvním setu.
I druhý set byl od začátku v našich rukách, postupně jsme vedli 4:0, 6:1, 13:6, 17:8 a 21:13.
Vypadalo to, že výsledek bude jasný pro nás, ale soupeřky pětibodovou šňůrou zkorigovaly až na 22:24. Více jsme jim ale nedovolili.
I třetí set měl obdobný scénář. Rychle jsme se dostali do výrazného vedení – 6:2 a 9:5. Soupeřky sice srovnaly na 9:9, ale vzápětí jsme opět vedli 16:10, následně 22:16. Už to vypadalo na jasný průběh, ale v tento moment zaúřadovala kapitánka Brna na podání, a najednou to bylo jen 22:21. Přesto jsme závěr zvládli a nepřipustili další pokračování utkání.
Sestava : Planková Karolína, Batková Veronika, Uherková Tereza, Kokešová Monika, Ruszová Anna, Vaňková Barbora, libero Pavlicová Agáta - Hepová Michaela

Druhé utkání : TJ Ostrava B – TJ Sokol Brno I 3:0 (25:15, 25:13, 25:21)
Vzhledem k tomu, že nás bylo jen 8, jsme nastoupili ve stejném složení, jako v prvním utkání.
Začátek utkání byl až do stavu 7:7 velmi vyrovnaný, potom ale zaúřadovala na podání Kája Planková, a tak jsme soupeřkám utekli na 16:8. Tento náskok jsme drželi až do závěru setu.
I druhý set jsme začali excelentně – 6:0 a 10:1. Děvčata v tuto fázi utkání předváděla výborný výkon ve všech herních činnostech. Naše hra byla velmi kvalitní a diváci museli být velmi spokojeni. Dokázali jsme vybojovat velmi těžké míče, produkovali jsme minimum chyb, náš útok byl pestrý, a obrana fungovala na jedničku. Naprosto s přehledem jsme dokráčeli k vítězství ve druhém setu.
V dnešním posledním setu se ještě soupeřky nedechly k poslednímu odporu a dokázali s námi držet krok až do stavu 12:12. Potom jsme se ale opět utrhli na 21:14 a 24:17. Ani přes závěrečnou snahu se už utkání nezdramatizovalo, a tak to bylo opět 3:0.
Za dnešní výkon zaslouží všechny hráčky velkou pochvalu. Byla radost se na naši hru dívat. Možná nejlepší výkon letošní sezóny. Jen pevně doufáme, že nám to vydrží až do konce soutěže. V tabulce jsme poskočili na čtvrté místo.

Další utkání hrajeme doma ve dvou dnech.
V sobotu 24.3. od 12.00 a 16.00 s TJ Sokol Bedřichov.
V neděli 25.3. od 10.00 dvě utkání s ŠSK Demlova Jihlava.
Jsou to naše poslední domácí utkání, a tak zveme všechny naše příznivce.

Autor: Radek Brzobohatý

Hala: Hala mládeže
Adresa: Gajdošova , Ostrava   70200

Rozhodčí: Štrouf D.

9. a 10. kolo "1.liga Juniorek"
Rozpis utkání a tabulka soutěže - 2. část soutěže, skupina III - o 1. - 6. místo (E+F)
Rozpis utkání a tabulka soutěže - 1. část soutěže - skupina E (1-JKY-E)