TJ Ostrava : TJ Sokol Brno-Juliánov 3:0, 3:2

Sobota, 10 Listopad, 2018 - 11:00

TJ Ostrava "B" - TJ Sokol Brno-Juliánov     3:0 (15, 22, 15)
TJ Ostrava "B" - TJ Sokol Brno-Juliánov     3:2 (-25,26,-24,23,9)

První utkání : TJ Ostrava B – TJ Sokol Brno-Juliánov 3:0 (25:15, 25:22, 25:15)
Po dvoutýdenní přestávce jsme doma přivítali našeho nejvzdálenějšího soupeře z Brna. Po posledních čtyřech utkáních z předtřítýdenního víkendu, ve kterých jsme získali pouze jeden bod, bylo třeba zabrat, abychom se v tabulce posunuli s osmého místa směrem vzhůru.Do utkání již konečně mohla nastoupit i naše uzdravená kapitánka Hanka Gráczová, a tak jsme věřili, že tentokrát se nám bude dařit. Hráli jsme na staré jízdárně, která je přece jen lepší tělocvična, než tam, kde trénujeme.

Začátek prvního setu byl značně rozpačitý. Chvíli jsme se hledali, ale od stavu 6:8 jsme potupně přebírali taktovku. Především se nám podařilo dobrým servisem dostat soupeřky pod velký tlak, a tak skóre utěšeně narůstalo v náš prospěch. S přehledem jsme získali první set.
Druhý set se soupeřky zlepšily, a až do stavu 14:14 to bylo velmi vyrovnané. Potom se nám ale podařilo utéct na 21:17, a náskok jsme si již pohlídali.
Ve třetím setu zaúřadovala na podání Monika Adamčíková, náš náskok narostl na 13:4, a utkání se tak proměnilo v jasnou exhibici. Bylo to zatím naše nejvydařenější utkání v soutěži.

Sestava: Gengelová Lenka, Polášková Tereza, Žváčková Eva, Jennelová Petra, Adamčíková Monika, Gráczová Hana, libero Boháčová Nikol, Pavlicová Agáta - Uhlářová Klára, Jošková Tereza

Druhé utkání : TJ Ostrava B – TJ Sokol Brno-Juliánov 3:2 (25:27, 28:26, 24:26, 25:23, 15:9)
Jak se dá odhadnout z výsledku, bylo druhé utkání velmi dramatické. Přitom jsme do něj vstoupili impozantně. Za stavu 14:6, 19:8 a 20:10 jsme se naprosto nechali ukolébat jasným vedením a naprosto vypadli z koncentrace. Naopak soupeřky se rozehrály k výbornému výkonu, především při hře v poli a na podání. Z letargie nás nedostaly time-outy ani střídání, a tak jsme set nakonec ostudně prohráli.
Vzájemné měření sil tím dostalo nový náboj, a na hřišti se rozehrála obrovská bitva. Nám se již tolik nedařilo, jako v minulém utkání, a soupeřky naopak začaly výborně servírovat a hrát v poli. Stav byl po celou dobu velmi vyrovnaný. V koncovce jsme vedli, ale podařilo se nám proměnit až pátý setbol.
Ve třetím setu lépe začaly soupeřky a vedli 11:7. Nám se ale podařilo vyrovnat, a tak se šlo opět do vyrovnané koncovky. V té jsme bohužel nebyli šťastnějším týmem, a tak jsme prohrávali 1:2.
Ve čtvrtém setu za stavu 11:17 to s námi již vypadalo velmi bledě. Naštěstí dobrým servisem Terky Joškové a dobrou obranou se podařilo snížit na 16:17, následně vyrovnat, a jít do vedení 23:21. Soupeřky sice ještě vyrovnaly, ale koncovka byla naše.
Tie-break se nejdříve odvíjel v náš prospěch – 4:1. Poté nastal zvrat, a strany se otáčely za nepříznivého stavu 5:8. Za stavu 8:9 se na podání dostala Hanka Gráczová, a sedmi výbornými podáními podpořenými výbornou hrou jsme již soupeřkám nedovolili ani bod, a celkově utkání po 145 minutách zvládli.
Mohli jsme určitě vyhrát s větším rozdílem, ale to bychom nesměli trestuhodně promarnit naprosto jasný první set. Každopádně dvě vítězství se počítají.

Sestava: Gengelová Lenka, Uhlářová Klára, Žváčková Eva, Jennelová Petra, Adamčíková Monika, Gráczová Hana, libero Boháčová Nikol - Jošková Tereza, Polášková Tereza

V tabulce jsme se sice posunuli z osmého na páté místo, ale bodové rozdíly jsou minimální.
Příští sobotu jedeme k posledním Odrám, takže dovézt body je tentokrát povinnost.

Autor: Radek Brzobohatý
Trenér: Radek Brzobohatý

Hala: Hala mládeže (Náhradní hala 2)
Adresa: Gajdošova 1893/16, Ostrava

Rozhodčí: Duraj D., Klívar M.