TJ Ostrava : TJ Sokol Frýdek - Místek 0:3, 0:3

Sobota, 21 Říjen, 2017 - 12:00

TJ Ostrava "B" - TJ Sokol Frýdek - Místek     0 : 3  (-21,-13,-23)
TJ Ostrava "B" - TJ Sokol Frýdek - Místek     0 : 3  (-22,-19,-17)

První utkání : TJ Ostrava B – TJ Sokol Frýdek-Místek 0:3 (21:25, 13:25, 23:25)
V tomto kole jsme přivítali na domácí palubovce horkého kandidáta na vítězství v soutěži a na postup do extraligy juniorek, družstvo TJ Sokol Frýdek-Místek.
Do utkání jsme šli s tím, že soupeři nechceme nic dát zadarmo, a o výsledek se popereme.
Po dlouhém zranění už nastoupila i uzdravená Izabela Mrozek, takže jsme měli 2 nahrávačky.
V úvodu prvního setu bylo skóre poměrně vyrovnané, ale v polovině setu nám soupeř odskočil na 12:8. Ještě se nám podařilo stáhnout na 17:18, ale to bylo z naší strany vše.
Úvod druhého setu byl naší nejhorší fází utkání, kdy se soupeř dostal do vedení 9:2 a posléze 15:5, a prakticky bylo po setu. Nepomohlo ani 5 střídání na naší straně.
Do setu třetího jsme šli s odhodláním zvrátit výsledek. Na začátku jsme však prohrávali 3:6, 5:11, 8:14, a vše nasvědčovalo tomu, že utkání bude mít rychlý konec. Naše hráčky se ale zvedly a začaly postupně snižovat soupeřův náskok až na 23:23. Bohužel koncovku jsme nezvládli i díky nešťastnému momentu, kdy si Terka Uherková zakopla o nohu a spadla do sítě, a rozhodčí to bohužel pravděpodobně neprávem odpískal.

Sestava : Planková Karolína, Batková Veronika, Ruszová Anna, Uherková Tereza, Mrozek Izabela, Kokešová Monika, libero Pavlicová Agáta – Pavlíčková Ilona Tereza, Klímová Alice, Kašpárková Adéla, Vaňková Barbora

Druhé utkání : TJ Ostrava B – TJ Sokol Frýdek-Místek 0:3 (22:25, 10:25, 17:25)
I přes porážku v prvním utkání jsme dnes vycítili, že Frýdek není v úplně optimální formě, a že bychom je mohli potrápit víc.
Takto jsme nastoupili i do prvního setu, který byl celou dobu hodně vyrovnaný. Podařilo se nám dobrou bojovnou hrou jít do vedení 13:9. Bojovali jsme o každý míč, ale bohužel v závěru setu jsme vyrobili několik zbytečných chyb, které nás pravděpodobně připravily o ještě dramatičtější koncovku.
Od druhého setu pak již soupeř jasně ovládl hru a kontroloval celý zbytek utkání. V této fázi nás dostal pod tlak především na přihrávce, kdy jsme nebyli schopni se vyrovnat s jejich podáním, a prakticky jsme se jen bránili.
Frýdek-Místek předváděl výborně organizovanou hru s vysokou kvalitou individuální techniky hráček, velkou předvídavostí a s minimem chyb. Přesto doufáme, že do lednové odvety se na ně přichystáme a nedáme kůži zadarmo.

V tabulce jsme klesli na třetí místo, a nejbližší utkání hrajeme 4.11. v Opavě, která je čtvrtá těsně za námi. Dá se očekávat velký boj o třetí postupovou příčku. Takže tímto zveme všechny naše fanoušky.

Autor: Radek Brzobohatý

Hala: Hala mládeže
Adresa: Gajdošova , Ostrava   70200

Rozhodčí: Klívar M.

5. a 6. kolo "1.liga Juniorek"

Rozpis utkání a tabulka soutěže - 1.liga Juniorky - 1. část soutěže - skupina E (1-JKY-E)