TJ Ostrava "B" - TJ Sokol Frýdek - Místek "B"   2:3 (13,-23,-26,13,-13)
TJ Ostrava "B" - TJ Sokol Frýdek - Místek "B"   1:3 (-23,-23,14,-23)

Termín : sobota 4.12.2021 v 11.00 a 15.20

První utkání : TJ Ostrava B – TJ Sokol Frýdek-Místek B 2:3 (13,-23,-26,13,-13)
Sestava : Gengelová Lenka, Karlíková Veronika, Augustinová Eliška, Procházková Iveta, Kotasová Michaela, Poláchová Ivana, libero Planková Karolína, Jošková Monika –Vomáčková Vendula, Kubacká Nicola, Polášková Tereza, Ruszová Anna

Druhé utkání : TJ Ostrava B – TJ Sokol Frýdek-Místek B 1:3 (-23,-23,14,-23)
Sestava : Gengelová Lenka, Karlíková Veronika, Ruszová Anna, Procházková Iveta, Poláchová Ivana, Kubacká Nicola, libero Planková Karolína, Jošková Monika – Vomáčková Vendula, Polášková Tereza, Augustinová Eliška, Kotasová Michaela

V posledním letošním kole jsme doma hostili družstvo z Frýdku-Místku. Minulý týden jsme nehráli, neboť Opava by nemohla hrát. Utkání s ní máme odloženo na 29.ledna.
V posledních dvou kolech, které jsme hráli, jsme vybojovali 4 vítězství, což nás posunulo na druhé místo, Frýdek byl třetí, takže přímý souboj o druhé místo.

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a rychle si vybudovali slibný náskok. Ten jsme neustále navyšovali a získali jednoznačně první set.
Druhý set byl zpočátku vyrovnaný, ale podařilo se nám vypracovat si náskok 18:13. Soupeřkám se podařilo snížit, ale náskok 23:20 vypadal docela slibně. Bohužel jsme koncovku absolutně nezvládli.
I ve třetím setu jsme výrazně vedli – 10:8, 15:12, 21:16 a 23:20. Přesto to zase nevyšlo a koncovku jsme opět nezvládli.
Ve čtvrtém setu jsme si rychle vypracovali náskok 10:1. Ten jsme ještě postupně navýšili a jasně jsme v něm vyhráli.
I tie-break vypadal velmi slibně. Vedli jsme 6:2, ale potom nás soupeřky rozstřílely podáním, a koncovku jsme opět nedali.
Na body jsme vyhráli o 18 bodů, na sety bohužel prohráli 2:3. Tak neskutečně nevydařené koncovky setů se nám snad ještě nestaly.

Do druhého utkání jsme šli s tím, že tentokrát to zvládneme, bohužel první set se soupeřky dostaly do výrazného vedení. Přesto jsme na konci setu čtyřmi body snížili na 23:24. Pak jsme ale nedali podání.
Druhý set byl podobný tomu prvnímu. Prohrávali jsme až 8:14. Přesto se nám podařilo snížit na 22:23 a na 23:24. Na víc jsme se ale nezmohli.
Naopak třetí set probíhal naprosto v naší režii. Od začátku až do konce jsme jasně vedli a s nadějí jsme šli do setu čtvrtého.
V tom jsme absolutně nezvládli začátek – 1:7 a 2:9. Přesto jsme se nevzdali. Postupně jsme snižovali, až se nám podařilo vyrovnat a dokonce vést 23:21. Ale opět naše dnešní koncovka.
I v tomto utkání jsme zvítězili na body, bohužel na sety 1:3.

Prohrát všech šest setů o dva body, kdy ve čtyřech z nich jsme výrazně vedli, se velmi těžko komentuje a hodnotí. Především první utkání jsme klidně mohli vyhrát 3:0. Pro nás velmi smolné zápasy. Reputaci si bohužel můžeme napravit až ve druhé části v příštím kalendářním roce.