TJ Ostrava : TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0

Sobota, 29 Listopad, 2014 - 17:00

TJ Ostrava - TJ Sokol Frýdek-Místek   3 : 0  (23,29,23)

Do zápasu s příchutí derby vstoupili bojovněji hosté. Získávali na svou stranu bod za bodem. Po prvním technickém time-outu však hráčky Ostravy začaly náskok snižovat (5:8, 8:11, 12:11, 13:12, 13:15. 15:16). Zbytek setu se pak oba týmy přetahovaly o vedení a v koncovce byly úspěšnější domácí hráčky. Ve druhém setu hráčky Sokola tlačily od samého počátku a odskočily až na 13:21. Pak ovšem domácí zahájili strhující sérii, snížili nejdříve na 16:21, po té při servisu Zedníkové srovnali na 22:22. Další průběh zápasu stál diváky spoustu nervů (23:24, 25:24), kdy domácí nedokázali využít první setbol, hosté však promrhali tři setboly a díky velkému nasazení v koncovce se nakonec podařilo proměnit třetí setbol (31:29). Nervové soustavy diváků nezůstaly ušetřeny ani ve třetím setu. Hosté si opět trpělivě budovali náskok (5:8, 8:13, 10:13, 10:14, 12:14, 13:16, 13:17). Od stavu 13:17 se domácí začali opět vracet do hry (16:18, 16:19, 19:19). Pak začala přetahovaná o body (19:20, 21:20, 22:21, 22:23) a koncovka opět patřila hráčkám TJ Ostrava.

Domácí: Pinková, Zedníková, Kojdová, Nachmilnerová, Součková, Polášková, libero: Spáčilová. Střídaly: Valková, Čuboňová, Kukučová, Zemanová
Hosté: Závodná, Dudová, Michalíková, Yordanska, Kubová, Štrbová, libero: Kedzia.
Střídaly: Turbak, Melicharová, Radivojevičová, Vašinová I.,

Kapitánka Petra Polášková (Ostrava): Dnes se potvrdilo pravidlo, že každý stav se dá otočit, a že nikdy se nepřestává hrát. Cenné tři body pro naše sebevědomí.
Trenér Zdeněk Pommer (Ostrava): Jsme rádi za tři body, vážím si druhého setu, kdy jsme nesložili zbraně a lavička výrazně pomohla k obratu. Eliminovali jsme všechny smečaře soupeře a za žádného stavu jsme neutíkali z boje. Musíme ovšem zůstat na zemi a dobře se připravit na následující domácí zápasy s Olympem a s Olomoucí. Děkuji báječným divákům.
Kapitánka Katarina Dudová (Frýdek-Místek): Prohrály jsme zápas na útoku. Domácí krásně počapali v poli a my jsme udělaly spoustu chyb.
Trenér Pavel Kožuch (Frýdek-Místek): Blahopřání soupeři, lépe si nás načetli, než my je. Teď se teprve bude ukazovat, na co máme a nemáme. Po výměně trenéra bývá začátek většinou dobrý. Zklamali jsme na útoku, ani jedna se nechytla. Yordanska zklamala v obraně na síti.

Rozhodčí: Slezák J./Kavala T.