TJ Ostrava : TJ Sokol Frýdek - Místek 3:1

Čtvrtek, 18 Leden, 2018 - 18:00

V 15. kole se v místním derby utkala třetí Ostrava s šestým Frýdkem-Místkem. Byl to už jejich čtvrtý vzájemný souboj v letošní sezóně, všechny vyhrály Ostravanky v poměru 3:1. Takže role favorita byla daná. Domácí ji nakonec po několika zaváháních potvrdili a sérii výher 3:1 rozšířili o další zápas.

TJ Ostrava  - TJ Sokol Frýdek-Místek 3:1 (25:21,25:18, 18:25, 25:11)

Rozhodčí: Ištvanech M./Grabovský Z.
č.: 72 dne: 18. 1. 2018 v hod.: 18:00
Počet diváků: 220

Domácí: Nachmilnerová, Valková, Makauskaite, Zemanová, Diatková, Žolnerčíková, libero: Chevalierová. Střídaly:  Šípová, Čuboňová, Sedláčková, Kojdová
Hosté:Blasiak, Pavelková, Kvapilová, Kukučová, Borovcová, Mitrega, libero: Radivojevičová. Střídaly: Vašinová I., Vašinová K.

Kateřina Valková (kapitánka TJ Ostrava): „Po vlažnějším začátku se nám povedla koncovka 1. setu. Ve 2. set jsme na soupeře vlétly a hrály svoji hru. Ve 3. set se soupeři dařil servis, ale ve 4. setu už jsme měly navrch. Výhru věnujeme nejlepšímu bubeníkovi k narozeninám. Závěrem tradiční poděkování našim skvělým fanouškům.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Dnes důležitá výhra v zápasy napěchovaném období. Velká škoda dnešního zranění Klárky při rozcvičce. Děkujeme fanouškům za podporu.“
Daniela Pavelková (kapitánka TJ Sokol Frýdek Místek): „Dnešní výkon ovlivnila naše špatná přihrávka. Když nám přihrávka funguje, sehrajeme vyrovnaný zápas i s lepšími týmy. Bohužel, dnes jsme tak hrály jen 2 sety a to na výhru nestačí.“
Leopold Tůma (trenér TJ Sokol Frýdek Místek): „1. set rozhodl o průběhu utkání. Celé utkání byl velký rozdíl v přihrávce a v obraně v poli, soupeř měl účinnější podání a daleko méně vynucených chyb.“

Sokolky se papírově silnějšího favorita nezalekly a hned zpočátku se ujaly vedení (3:8,7:10, 12:14). Domácí stav od skóre 3:8 bod po bodu stahovaly a poprvé se ujali vedení za stavu 15:14. Pak byl set vyrovnaný a oba soupeři se přetahovali o jednobodové vedení (19:18, 19:20, 21:20). Nicméně závěr setu již byl plně v režii domácích (25:21).
Ve druhém setu, na rozdíl od prvního, se Ostravanky nenechaly zaskočit, vytvořily si náskok hned na počátku a potvrzovaly postavení obou týmů v tabulce (8:3, 10:3, 11:7, 16:9). Hosté se sice v určitých fázích 2. setu snažili zápas zkomplikovat, ale domácí jim to nedovolili. Dostatečný bodový náskok si udrželi až do konce 2. setu (18:9, 18:12, 25:18).
To, co se hostům nepovedlo v prvních dvou setech, dokázali ve třetí sadě. Od počátku si začali budovat několikabodový náskok a na rozdíl od prvního setu si ho nenechali vzít (5:8, 6:12, 8:16). Po druhém technickém time outu to chvíli vypadalo, že se domácí nadechují k obratu (10:18, 14:18, 16:20), ale Frýdecké hráčky nepodlehly tlaku a závěr setu si pohlídaly (18:25).
Do posledního setu vyslal domácí kouč zkušenou Helenu Kojdovou. Její přítomnost na palubovce vyburcovala spoluhráčky ke zlepšení hry a poslední set byl již plně v režii Ostravy (8:3, 12:5, 16:7, 18:9, 25:11).

Autor: Miloš Matula