TJ Ostrava "B" - TJ Sokol Frýdek - Místek "B"     3:1 (23,-23,12,15)
TJ Ostrava "B" - TJ Sokol Frýdek - Místek "B"    3:1 (7,12,-19,18)

Termín : sobota 15.10.2022 v 10.00 a 12.30

První utkání : TJ Ostrava B – TJ Sokol Frýdek-Místek B 3:1 (23,-23,12,15)
Sestava : Janochová Karolína, Karlíková Veronika, Koloničná Saša, Pyrtová Eva, Ruszová Anna, Koloničná Petra, libera Planková Karolína, Jošková Monika,  - Gráczová Hana, Adamčíková Monika, Augustinová Eliška, Poláchová Ivana, Orálková Adéla, Záhorská Hana

Druhé utkání : TJ Ostrava B – TJ Sokol Frýdek-Místek B 3:1 (7,12,-19,18)
Sestava : Koloničná Petra, Gráczová Hana, Adamčíková Monika, Augustinová Eliška, Poláchová Ivana, Záhorská Hana, libera Planková Karolína, Jošková Monika - Orálková Adéla, Koloničná Saša, Pyrtová Eva, Ruszová Anna, Vomáčková Vendula

V dalším kole jsme hráli na domácí palubovce, a to s družstvem TJ Sokol Frýdek-Místek B. V minulé sezóně jsme to s nimi měli na utkání 2:2. Oni zvítězili dvakrát u nás, my na oplátku dvakrát u nich, a to v posledním utkání loňské sezóny.
V sobotu k nám přijeli v okleštěné sestavě, a tak jsme se chtěli poprat o obě vítězství.
Na obě utkání nás bylo celkem 15 hráček.
Do utkání jsme ale již tradičně vstoupili nekoncentrovaně. Nedokázali jsme se uvolnit, z čehož plynuly nevynucené a hloupé chyby. Rychle jsme prohrávali 6:12. Poté to vypadalo na jasný obrat, a sérii 13:1 v náš prospěch. Vedení 19:13 jsme ale neudrželi, a opět prohrávali – 19:20 a 21:22. Koncovku jsme ale nakonec zvládli.
Do druhého setu jsme šli se stejnou sestavou, a vypadalo to, že tentokrát by to mohlo být bez větších problémů. Bohužel ani vedení 16:8 nebylo dostatečné. A tentokrát jsme koncovku prohráli.
Nezbývalo nic jiného, než výrazně zamíchat se sestavou. To se osvědčilo. Najednou jsme hráli daleko uvolněněji. A přes počáteční poměrně vyrovnaný stav (prohrávali jsme 7:9) se nakonec třetí set stal jednoznačnou záležitostí pro nás.
Ve čtvrtém setu jsme již nepovolili. Rychle jsme si vypracovali solidní náskok 11:4, a ten s přehledem udrželi až do závěru utkání.

Do druhého utkání jsme opět značně změnili sestavu. Náš výkon byl ještě lepší, a tak první set byl zcela jasnou záležitostí.
I druhý set jsme jasně ovládli. Postupně se zapojovaly i další hráčky, ale soupeřky jsme válcovali.
Do třetího setu bylo těch změn již asi hodně. Především se nám absolutně nedařilo otáčet, a dostávali jsme série bodů při podání soupeřek. Ještě jsme dokázali otočit z 7:16 na 18:16, ale potom jsme již nic nepředvedli.
Tím se soupeřky chytly, a začátek čtvrtého setu byl velmi vyrovnaný. Od stavu 12:13 jsme ale již jasně ukázali, kdo je dnes lepším týmem, a nakonec celkem s přehledem vyhráli.

V tabulce jsme na druhém místě. Zatím neporaženy zůstávají také hráčky z Opavy a Bílovce. S oběma se střetneme v následujících dvou kolech, takže si to rozdáme o první místo přímo mezi sebou. Nejdříve jedeme tuto sobotu do Bílovce, 5.listopadu hostíme Opavu.