TJ Ostrava : TJ Sokol Frýdek - Místek NIBE 3:0

Sobota, 1 Duben, 2017 - 17:00

Ve čtvrtfinále play-off proti sobě nastoupili severomoravští soupeři. Série se hraje na tři vítězná utkání a domácí, jako třetí tým tabulky, nastupovali v roli favorita. Tato derby však mívají svou specifickou příchuť, což se v dnešním zápase nepotvrdilo a Ostravanky s přehledem vyhrály. V neděli série pokračuje opět na palubovce Ostravy.

TJ Ostrava - TJ Sokol Frýdek-Místek NIBE   3:0 (25:11, 25:18, 25:19)

Rozhodčí: Trumpeš D./Bohačík R.
Počet diváků: 240
č.: 107 dne: 1.4.2017 v hod.: 17:00

Domácí: Valková, Zedníková, Zemanová, Toufarová, Kojdová, Nachmilnerová, libero: Červenková. Střídala: Čuboňová
Hosté: Holišová, Mitrega, Uhrová, Pavelková, Jurčíková, Kukučová, libero: Radivojevičová. Střídala: Kavková, Vašinová I., Vašinová K., Teperová

Iva Nachmilnerová (kapitánka TJ Ostrava): „Dobrý vstup do play-off, soupeře jsme nepustily do koncovky. Děkujeme diváků, doufám, že přijdou i zítra. Důležité je pokračovat a nepolevit v nastavené výkonnosti.
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „My jsme hráli celý zápas koncentrovaně. Byli jsme lepší na útoku i servisu. A přesto jsme v některých fázích nebyli důrazní v obraně a to chceme zlepšit. Pochvala celému týmu za koncentraci a předvedený výkon před domácím publikem a zítra jdeme do toho nanovo.

Kateřina Holišová (kapitánka TJ Sokol Frýdek Místek): „Dneska jsme nebyly důstojným soupeřem, jak jsme si přály. Ostrava výborně podávala a tím si ulehčila celou svou hru. Gratuluji soupeři, ale rozhodně to nevzdáváme.“
Leopold Tůma (trenér TJ Sokol Frýdek Místek): „Rozhodla první čtvrtina prvního setu, kdy jsme udělali čtyři nevynucené chyby. Ostrava měla všechny činnosti lepší, a když jsme my čapli těžký míč, tak to nahrávačky nezvládly. Ostrava je jasný favorit a doufám, že budeme důstojnějším soupeřem.

Do prvního setu vstoupily hráčky TJ Ostrava se sebevědomím favorita a už od začátku daly najevo soupeři, že je nečeká žádné lehké utkání a jestli budou chtít urvat vítězství zde v Ostravě, tak ze sebe budou muset vydat vše (3:0, 8:4). Trenér hostujícího týmu si vybral svůj první oddechový čas (9:4), aby svým svěřenkyním dodal potřebnou odvahu, ale to se mu nepodařilo (10:4, 13:5, 14:6, 16:8). Domácí náskok houževnatě navyšovali bod po bodu, až set dotáhli do úspěšného konce (17:8, 18:9, 21:11, 22:11).

Druhý set se nesl v duchu setu prvního (8:5, 13:7, 15:8, 16:11), kdy Ostravanky zkušeně kontrolovaly průběh utkání a nedovolily soupeři přiblížit se ani na dohled srovnání skóre. V závěru Sokolky zabojovaly, stáhly náskok až na rozdíl tří až čtyř bodů (17:13, 18:14, 19:16). Trenér Pommer zareagoval a vzal si svůj první timeout v zápase, podpořil hráčky, které v následujícím průběhu již nedaly Frýdku-Místku šanci (20:17, 24:17).

Třetí se set se stal setem rozhodujícím. TJ Ostrava zařadila pátý rychlostní stupeň a již od začátku určovala tempo, v jakém se bude odehrávat zbytek utkání (5:0, 8:2, 9:3). Do stavu 16:10 si Ostrava podržela dostatečný náskok, však poté došlo k menšímu zaváhání, které opět vycítil trenér a vzal si svůj druhý oddechový čas v tomto zápase (16:12). Na to domácí nemohli zareagovat jinak než sebevědomým vítězstvím v prvním utkání série play-off 2017 (18:12, 19:13, 21:14, 22:17, 24:18)!!!

Autor: Miloš Matula.

Play-Off ČTVRTFINÁLE - 1. utkání

Adresa: Varenská 40a, Ostrava   70200

Rozhodčí: Trumpeš D., Bohačík R.

Play-Off ČTVRTFINÁLE "Extraliga Žen"

Rozpis Play-Off
Rozpis utkání a tabulka soutěže - Extraliga ženy - 2. část soutěže - skupina o 1. - 4. místo