TJ Ostrava : TJ Sokol Šlapanice 3:0, 3:2

Sobota, 1 Únor, 2020 - 10:00

TJ Ostrava "B" - TJ Sokol Šlapanice u Brna     3:0 (21,18,13)
TJ Ostrava "B" - TJ Sokol Šlapanice u Brna     3:2 (21,-25,20,-22,9)

Termín : sobota 1.2.2020 v 10.00 a 12.15

Ve druhém dni dvoudenního klání se Šlapanicemi jsme byli na domácí půdě posíleni o Anetu Bauerovou a Elen Jedličkovou ze žákyň, a také o Adélu Křístkovou. I proto jsme doufali, že dnes dokážeme soupeřky po včerejších prohrách porazit. Poslední naše vítězství je ze 7.prosince loňského roku. Od té doby jsme nevyhráli, ale ani nehráli na domácí palubovce.

První utkání : TJ Ostrava B – TJ Sokol Šlapanice 3:0 (25:21, 25:18, 25:13)
Hned od úvodu se na hřišti začala projevovat naše výšková převaha, navíc jsme byli daleko údernější. Postupně jsme si vypracovali mírný náskok, který se nám většinu prvního setu dařilo udržovat. Přesto na nás přišla chvilka, kdy jsme nepřihráli a udělali již tradičně zbytečné chyby, a tak nechali soupeřky vyrovnat na 21:21. Naštěstí sérií čtyř bodů jsme strhli vítězství v první sadě na naši stranu.
Druhý set byl již od samého počátku zcela v naší režii. Sice jsme nechali soupeřky snížit na 11:12, ale poté jsme opět druhý set ovládli.
Třetí set byl potom jednoznačnou záležitostí, a tak to bylo poměrně hladké vítězství.
Sestava : Orálková Adéla, Kašpárková Adéla, Křístková Adéla, Jedličková Elen, Bauerová Aneta, Pánková Natálie, libero Lastovicová Nely, Vajdová Klára - Blažejová Barbora, Jetmarová Hana, Kolmanová Kristýna, Kubacká Nicola, Gongalová Karolína

Druhé utkání : TJ Ostrava B – TJ Sokol Šlapanice 3:2 (25:21, 25:27, 25:20, 22:25, 15:9)
Do druhého utkání jsme udělali celkem 4 změny. Bohužel hned v úvodu se zranila Hanka Jetmarová, a tak jsme byli nuceni střídat. Celý první set se nám dařilo si držet mírný náskok dvou až tří bodů. To vydrželo až do konce, a tak první set jsme ukořistili my.
I první polovina druhého setu byla z naší strany celkem solidní, soupeřky ale v ten moment přepnuly na vyšší rychlost, a podařilo se jim srovnat. V koncovce potom byly šťastnější, a tak se začínalo znovu.
V úvodu třetího setu jsme vedli 7:0, abychom vzápětí prohrávali 7:10! Potom se hra vyrovnala. Ke konci setu se nám ale podařily dvě série bodů, což tento set rozhodlo.
Začátek čtvrtého setu to již za stavu 9:1 vypadalo na rychlý průběh, opak byl pravdou. Najednou jsme prohrávali 11:13 a 13:18. I přes vyrovnání na 22:22 se nakonec utkání prodlužovalo do setu pátého.
V něm jsme již nic neponechali náhodě, a výbornou hrou si vypracovali vedení až 9:2 a 14:6.
Tři mečboly jsme sice promarnili, ale o našem vítězství již bylo jasno.
Sestava : Orálková Adéla, Jedličková Elen, Bauerová Aneta, Jetmarová Hana, Kolmanová Kristýna, Kubacká Nicola, libero Vajdová Klára, Blažejová Barbora - Gongalová Karolína Kašpárková Adéla, Křístková Adéla, Pánková Natálie, Lastovicová Nely

V soutěži jsme si upevnili páté místo. Teď už nás čekají opravdu jen samí těžcí soupeři. V pátek jedeme do Prostějova, tak uvidíme, jak se nám bude dařit.

Autor a trenér: Radek Brzobohatý

Hala: Hala mládeže
Adresa: Gajdošova 1893 Ostrava - Moravská Ostrava

Rozhodčí: Škrabal O.