TJ Ostrava : TJ Sokol Šternberk 3:0

Sobota, 11 Leden, 2014 - 17:00

TJ Ostrava - TJ Sokol Šternberk  3 : 0 (26, 16, 19)

Po nevýrazných výkonech z posledních extraligových utkání nastoupily ostravské hráčky proti soupeři z těsné blízkosti v tabulce. V prvním setu se sice domácí hned v úvodu dostali do vedení (6:3, 8:7), ale pak od stavu 13:12 své vedení ztratili (13:15, 14:16, 15:18), dokázali otočit na 21:18. Šternberk se ovšem nevzdal a rázem byl stav 22:24. Po sérii odvrácených setbolů na obou stranách se štěstí přiklonilo na stranu Ostravy. Ve druhém setu si začaly Ostravanky budovat vedení opět hned v úvodu (8:3, 16:10, 22:11) a tentokrát, i díky mnoha nepřesnostem ve hře hostů, zvítězily velkým bodovým rozdílem. Podobně se odvíjel i třetí set, v němž toho domácí chybujícím hráčkám Šternberka příliš mnoho nedovolily (8:5, 16:13, 20:15). Ostravští fanoušci se tedy po pauze opět dočkali vítězství na domácí půdě.

Domácí:
Kapitán - Petra Polášková: Pro naše sebevědomí důležité vítězství 3:0. Vrátily jsme Šternberku porážku z podzimu.
Trenér - Zdeněk Pommer: Jsem rád, že jsme odčinili porážku ve Šternberku. Byli jsme důraznější naútoku i v servisu, a i když jsme chvílemi chybovali a ztráceli koncentraci, tak jsme to týmově zvládli. Doufám, že nás 3 body nakopnou do dalších zápasů i do poháru.
Hosté:
Kapitán - Markéta Janečková: Hrály jsme jen 1. set, kdy jsme nezvládly koncovku. Pak nás domácí rozstříleli servisem.
Trenér - Radomil Juřík: V 1. setu velice slušný volejbal, v koncovce měli více štěstí domácí. Od 2. Setu nás zatlačili servisem a tím pádem jsme špatně přihrávali, náš útok byl monotónní a neměli jsme domácí čím překvapit.

Domácí: Valková, Polášková, Zemanová, Michalkiewicz, Starzyk, Nachmilnerová, libera: Elblová, Poláčková.  Střídaly: Pinková, Kukučová
Hosté: Sochorcová, Ticháčková, Polášková, Holásková, S. Janečková, M. Janečková, libero: Hronová.  Střídaly: Jurčíková, Zemánková, Oborná.

Rozhodčí:  Vojtíšek T./Slezák J.