TJ Ostrava : TJ Sokol Šternberk 3:0, 0:3

TJ Ostrava - TJ Sokol Šternberk   3:0 (20,17,18)
TJ Ostrava - TJ Sokol Šternberk   0:3 (-21,-10,-14)

1. zápas TJ OVA - TJ SOKOL ŠTERNBERK  3:0
Do prvního setu jsme nastoupily s této sestavě
smeč: Klára Žarnovická, Anežka Faltínová
blok: Anna Ruszová, Marie Smigová
univerzál: Anna Pěnčíková
libero: Ema Šťastná

Do prvního setu jsme nastoupily s velkým odhodláním. Od začátku jsme vedly nejméně o dva body a soupeři nedaly nic zadarmo:
Za stavu 4:6 proběhlo na naší straně střídaní univerzálů. Za A. Pěnčíkovou přišla Hanka Boštíková. Stále jsme si udržovaly lehký náskok. Za stavu 18:16 proběhlo střídání smečařů. Za Kláru Žarnovickou přišla Barbora Pejznochová na příjem. Za stavu 22:18 proběhlo střídání nahrávačky Elišky Výtiskové za univerzálku Jolanu Šmídlovou. Ta byla u sítě a náhru převzala zadní Hanka Boštíková. Poslední střídání proběhlo za stavu 24:20, kdy šla na útok zpět Klára Žarnovická. Set jsme dotáhly do vítězného konce.

sestava druhý set
univerzál: Hanka Boštíková

Ve druhém setu jsme předváděly to co v prvním. Bloky, pole, útok i příjem byli prakticky za jedna. První střídání proběhlo za stavu 8:11 na straně Šternberku. Za hráčku číslo 15 T. Drozdovou šla do hřiště hráčka s číslem 9 V. Mědílková. Druhé střídání proběhlo opět na straně Šternberku za stavu 10:17. Do hřiště šla hráčka s číslem 7 L. Plešková za hráčku s číslem 17 K. Melicherovou. Třetí střídání proběhlo na naší domácí straně za stavu 17:11. Za Kláru Žarnovickou šla do pole Barbora Pejznochová. Čtvrté střídání proběhlo na straně hostů za stavu 12.18, kdy se do hřiště vrátila hráčka s číslem 15 T. Drozdová. Poté se za stavu 21:13 vrátila na útok Klára Žarnovická a zároveň došlo ke střídání Elišky Výtiskové a Jolany Šmídlové. Posledním střídáním zápasu za stavu 22:16 se do hřiště vrátila Eliška Výtisková a set jsme dotáhly do vítězného konce podruhé.

sestava třetí set

Začal třetí set a opět jsme si udržovaly náskok. Všechny činnosti fungovaly, jak měly. Za stavu 21:12 proběhlo na naší straně střídání smečařů. Místo Anežky Faltýnové šla do pole a na příjem Barbora Pejznochová. Zpět na útok se za stavu 23:15 vrátila Anežka Faltýnová a set a tím pádem i zápas jsme ukončily vítězstvím 25:18 3:0 na sety.

2. zápas TJ OVA - TJ SOKOL ŠTERNBERK   0:3
sestava první set
náhra: Hanka Boštíková
blok: Anna Ruszová, Patricie Pěnčíková

V prvním setu se malinko obměnila sestava týmu, ale to nám nebránilo v cestě vyhrát i druhý zápas. Bohužel hned na začátku setu se nám dařilo trochu méně, ale to ještě nic neznamenalo. Za Šternberkem jsme ztrácely nanejvýš dva body. Za stavu 14:11 pro nás proběhlo na straně soupeře střídání a poté jsme začaly ztrácet náskok. 16:18 proběhlo dvojstřídání univerzálů a blokařů na naší straně. Ale ani to nám nepomohlo ztracený náskok získat zpět a set prohráváme 21:25.

Druhý set zápasu jsme prakticky vypustily. Příjem, útok i bloky šly dolů a s tím i naše psychika. Nemohly jsme se na ničem pořádně chytnou a nepomohlo ani střídání tří hráček na hřišti. Druhý set jsme proto prohrály poměrně rychle za stavu 25:10.

Třetí set se odehrál v duchu toho druhého. Opět jsme se nemohly na ničem chytnou a psychika týmu šla ještě níž. I když jsme věděly, že tento set je poslední možnost, jak Šternberk porazit, přesto jsme ji nedokázaly chytnout a set jsme prohrály za stavu 14:25 vítězstvím 3:0 pro Šternberk.

Autor, trenér: Kamil Boštík

Hala: Tělocvična SŠE Ostrava
Adresa: Na Jízdárně 423 Ostrava - Moravská Ostrava   70200

Rozhodčí: Košnovský P.