TJ Ostrava : TJ Sokol Šternberk 3:0

Čtvrtek, 13 Prosinec, 2018 - 18:00

13. kolo UNIQA volejbalové extraligy žen svedl proti sobě poslední dvě družstva tabulky. Domácí Ostrava je v letošní sezóně v herní mizérii a pokusila se ji zastavit s předposledním Šternberkem. Diváci přišli v minimálním počtu a ta hrstka nejvěrnějších se dočkala odměny v podobě dlouho očekávané výhry.

TJ Ostrava - TJ Sokol Šternberk 3:0 (27:25,25:9, 25:17)

Rozhodčí: Peloušek J., Ištvanech M.
č.: 65 dne: 13. 12. 2018 v hod.: 18:00
Počet diváků: 70

Domácí: Zemanová, Kašparová, Makauskaite, Nečasová, Diatková, Zedníková, libera: Chevalierová, Červenková. Střídaly:  Žolnerčíková, Faltínová, Sedláčková.
Hosté: Zemánková, Dedíková, Kneiflová, Kotlabová, Oborná, Dias, libero Kaňková. Střídala: Schandlová

Kateřina Zemanová (kapitánka TJ Ostrava): „1. set byl z naší strany nervózní. Další sety jsme měly pod kontrolou, zatlačily jsme soupeře servisem a dobře bránily na síti.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Dnes bych chtěl pochválit celý tým za dobrý výkon. Kvalitně dirigovala hru nahrávačka Kašparová. Kromě poloviny 1. setu jsme plnili taktické pokyny v obraně na síti i v poli a zatlačili soupeře agresivní hrou. V tomto duchu musíme odehrát i další zápasy.“
Monika Dedíková (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „V zápase jsme měly problém hlavně s mezihrou. Když jsme si zvedly balón, tak nás srážely nevynucené chyby. Gratuluji soupeři k vítězství.“
Sirvoň Vladimír (trenér TJ Sokol Šternberk): „Velmi špatně jsme přihrávali. Zlomil nás 1. set, kdy jsme měli solidní náskok (12:17). V podstatě žádnou činnost jsme neměli zvládnutou a udělali jsme neskutečně mnoho nevynucených chyb.“

Úvod zápasu byl poznamenán nervozitou ze strany domácích hráček. Dovolily hostům odskočit až na 8:14 a teprve pak se začaly pomalu dostávat do hry (11:14, 12:17). A při servisu Nečasové a dobré obraně se Ostravanky poprvé v setu dostaly do vedení 18:17. Poté nastala krátká přetahovaná o každý míč a následně při servisu Zedníkové pak soupeřkám konečně utekly o 4 body (24:20). Hráčky Šternberka se však o první set ještě pořádně popraly (24:24). V dramatické koncovce však byly nakonec přece jen úspěšnější hráčky TJ Ostrava, kdy pro měnily až šestý setbol.
Ve druhém setu bylo na hřišti jen jedno družstvo. Domácí zcela jasně zvítězili stylem start-cíl.
Hladce prohraný 2. set se podepsal na výkonu hostů i ve 3. sadě. Ostravanky si hned od počátku vytvářely mírný náskok (6:3, 7:5). Pak ovšem hráčky Šternberka zatlačily servisem a dostaly se krátce do vedení (7:8). To však byl jediný okamžik, kdy se fanoušci obávali o obrat ve vývoji zápasu. Domácí děvčata se ale rychle zkoncentrovala a při servisu Faltínové se ujala opět iniciativy (15:8) a s přehledem set i zápas dotáhla do vítězného konce.

Autor: Miloš Matula

Adresa: Varenská 40a, Ostrava   70200