TJ Ostrava : VK Agel Prostějov 3:2

Sobota, 4 Březen, 2017 - 17:00

Ve třetím kole nadstavby volejbalové UNIQA extraligy žen se utkaly celky s nabitým programem. Osminásobný mistr z Prostějova absolvoval ve středu finále Českého poháru, domácí hráčky zase hned v neděli dopoledne odlétají na odvetné utkání Challenge Cupu do ruského Krasnojarsku, který se nachází až na daleké Sibiři. Zápas tedy domácím posloužil jako kvalitní příprava na pohár a hosté si chtěli spravit chuť po dvou porážkách s Olomoucí. Ani dnes však sportovní štěstí nestálo na straně Agelek a domácí si připisují 2 body za vítězství v tie-breaku.

TJ Ostrava - VK AGEL PROSTĚJOV 3:2 (25:23, 20:25, 20:25, 27:25, 15:10)

Rozhodčí: Topolánek M./Bohačík R.
Počet diváků: 280

Domácí: Nachmilnerová, Valková, Kojdová, Zemanová, Diatková, Zedníková, libero: Červenková. Střídaly: Toufarová, Faltínová, Kvapilová, Součková.
Hosté: Hindriksen, Matienzo, Trnková, Masso, Emonts, Herelová, libero: Kovářová. Střídaly: Gambová, Tinklová, Nová.

Iva Nachmilnerová (kapitánka TJ Ostrava): „Jsme rády za vítězství, myslím, že kdybychom dělaly méně nevynucených chyb, máme 3 body. Super zahrála Petra Kojdová a tým se přidal.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Bojovný výkon. Dnes jsme dobře bránili jejich klíčové hráčky na síti i v poli. I přes vyšší procento nevynucených chyb jsme zaslouženě vyhráli. Chtěli jsme si dát malý dárek do letadla a to se nám povedlo.“

Mareike Hindriksen (kapitánka VK AGEL Prostějov): „Jsme strašně zklamané. Zápas jsme měly svých rukou a ztratily ho. Pořád jsme Ostravu zvedaly.“
Peter Goga (trenér VK AGEL Prostějov): „Gratuluji k vítězství. Po těžkých třech utkáních jsme prohráli i čtvrté. Trochu nám odešla spolupráce smeč náhra. Pořád se meleme s jedním a tím samým a to dohrát do vítězného konce dobře rozehraný set.“

V letošní sezóně není Prostějov tak jasně dominujícím celkem jako v minulých letech a to je velkou výzvou pro jeho soupeře. Domácí hráčky nastoupily k utkání s velkým odhodláním. V prvním setu sice zpočátku tahaly za kratší konec provazu (4:8) ale po prvním technickém time jim Prostějovanky dovolily vyrovnat a vzápětí je pustily do vedení (8:8, 12:10, 15:11). Vzápětí se sice opět dostali na dostřel (15:14), ale Ostravanky se nehodlaly naděje na zisk setu jen tak vzdát (16:14, 18:14). Ani hosté nesložili ruce do klína (18:17, 18:19). Závěr setu se odvíjel jako na houpačce (19:19, 19:21, 21:21, 21:22, 24:23). V koncovce byli nakonec úspěšnější hráčky TJ Ostrava.
Druhý set si Agelky své soupeřky lépe hlídaly a až do stavu 12:12 byly stále ve vedení (7:8, 7:10, 9:11, 10:12). Z malého zaváhání (12:13, 14:13) se ovšem rychle vzpamatovaly a zbytek setu měly pod kontrolou (14:16, 15:18, 16:19, 17:20, 17:23).
Třetí set zahájily domácí hráčky úspěšně (3:1). Z vedení se však dlouho neradovaly (3:3, 6:6, 6:8). Po srovnání na 8:8 pak zase začala přetahovaná podobně jako ve druhém setu (8:9, 10:9, 12:11, 12:13, 13:13, 13:16). Od stavu 16:16 si pak začaly opět hostující volejbalistky udržovat odstup (16:18, 17:20, 18:23).
Ani dva prohrané sety nevzaly Ostravankám chuť po vítězství. Oba týmy se opět střídaly ve vedení (3:4, 6:4, 7:5, 7:8, 8:10, 10:10, 13:12, 14:16, 17:16, 22:21). V závěru vyrovnaného setu si pak oba celky připravily pro diváky dramatickou koncovku, v níž proměnili domácí třetí setbol a ukazatel skóre se zastavil až na 27 bodech (22:23, 24:23, 25:24, 26:25).
Z prvního bodu v tie-breaku se radovali hosté a vedli ještě do stavu 3:4. Domácí však brzy srovnali a šli do vedení (7:4). Strany se měnily za stavu 8:5 a hráčky Ostravy si neustále udržovaly 2-3 bodový náskok do stavu 11:8. Po malém zakolísání (11:10) si trenér Pommer vzal time a od té doby už všechny body patřily Ostravě, která se mohla radovat z perně vybojovaného vítězství.

Autor: Miloš Matula

21. kolo "Extraliga Žen"

Rozpis utkání a tabulka soutěže - Extraliga ženy - 2. část soutěže - skupina o 1. - 4. místo