Sobota, 1 Prosinec, 2018 - 12:00

TJ Ostrava "B" - VK AUSTIN Vsetín     3:0 (25,12,23)
TJ Ostrava "B" - VK AUSTIN Vsetín     3:1 (22,-14,20,22)

První utkání : TJ Ostrava B – VK Austin 3:0 (27:25, 25:12, 25:23)
Po dvoutýdenní přestávce v sobotu začala poslední třetina první poloviny soutěže.
V posledních dvou týdnech nás postihla výrazná marodka, a tak jsme byli rádi, že jsme se sešli alespoň v osmi hráčkách. Navíc nás čekaly soupeřky, které dosud hrály velmi dobře, a okupovaly druhé místo tabulky. Dosud se jim nestalo, že by v některém utkání odešly bez alespoň jednoho bodu. Takže očekávání byla spíše menší, než větší.

Úvod utkání také vypadal, že nás soupeřky přehrají. Poměrně brzy se nám utrhly a vytvořily si šestibodový náskok. Ten udržovaly až do stavu 11:17. Poté ale zaúřadovala na podání Terka Polášková a devítibodovou šňůrou otočila vývoj skóre v náš prospěch. V dramatické koncovce jsme byli lepší, a vydřeli první set pro nás.
Naopak druhý set se začal lépe vyvíjet pro nás. Na servisu tentokrát zabrala Eva Žváčková, a dotáhla nás k vedení 10:2. Když se k tomu na podání přidala opět Terka Polášková a také Monika Adamčíková, byl set jasnou záležitostí pro nás.
Bylo jasné, že se soupeřky jen tak nevzdají, a tak se dal očekávat tuhý souboj. To se také stalo, a tak třetí set byl velmi vyrovnaný. Přesto se nám povedlo ke konci setu jít do vedení na 24:20. Soupeřky ještě utkání zdramatizovaly a snížily na 23:24. Čtvrtý matchball jsme ale proměnili, a celkem překvapivě zvítězili 3:0.
Soupeřky jsme přehráli především tím, že nám až extrémně dobře šlo podání, kterým jsme je úplně rozstřílely.

Sestava : Žváčková Eva, Adamčíková Monika, Graczová Hana, Polášková Tereza, Panková Michaela, Bradová Monika, libero Jošková Tereza - Gengelová Lenka

Druhé utkání : TJ Ostrava B – VK Austin 3:1 (25:22, 14:25, 25:20, 25:22)
Do druhého utkání jsme mohli jít s klidem již splněného bodového zisku, ale s odhodláním se znovu poprat o vítězství. Udělali jsme jednu změnu v sestavě, a vrhli se do toho.
Celý první set byl velmi vyrovnaný. Bojovalo se o každý bod. Přesto se nám podařilo opět při podání Terky Poláškové jít v koncovce do vedení 23:19. To jsme již udrželi a urvali první set.
Druhý set se naprosto vymykal běžnému průběhu celého dvouutkání. Tentokrát jsme nechytili začátek setu, a rychle prohrávali 1:7. Najednou drtily soupeřky podáním nás, a celý set jsme se nevzpamatovali. Začínalo se tedy znovu.
Naštěstí na začátku třetího setu se vše vrátilo do obvyklých kolejí. Podařilo se nám jít do vedení 4:0. Tento mírný náskok jsme udržovali celý set. Přesto se soupeřkám podařilo vyrovnat na 19:19. Naštěstí se zase zadařilo na podání, tentokrát Míši Pankové. Vedení 24:19 jsme si již nenechali ujít.
Soupeřky byly již nadeptané, a bylo třeba je v tomto stavu udržet i nadále. To se naštěstí povedlo. Opět výborným podáním, pro změnu Lenky Gengelové a Hanky Graczové, jsme si vytvořili náskok 12:6. Ten jsme ještě zvyšovali až na 24:17. Na poslední bod jsme sice potřebovali šest pokusů, ale nakonec to vyšlo.
Stejně jako v prvním utkání jsme soupeřky přehráli především dobrým podáním. To vycházelo všem hráčkám, což by mohlo být dobrým příslibem do budoucna. Uhráli jsme plných 6 bodů, a to se nám letos ještě nepodařilo, takže velká spokojenost.
Sestava : Žváčková Eva, Adamčíková Monika, Graczová Hana, Polášková Tereza, Panková Michaela, Gengelová Lenka, libero Jošková Tereza - Bradová Monika

V sobotu 8.12. jedeme hrát do Nového Jičína, který je jeden z favoritů soutěže, tak uvidíme, jak dopadneme.

Autor, trenér: Radek Brzobohatý

Hala: Hala mládeže (Náhradní hala 2)
Adresa: Gajdošova 1893/16, Ostrava

Rozhodčí: Duraj D., Slezák J.