TJ Ostrava "B" - VK AUSTIN Vsetín   3:1 (-21,22,24,20)
TJ Ostrava "B" - VK AUSTIN Vsetín   3:0 (22,14,20)

Místo : hala mládeže, Gajdošova 16
Termín : sobota 19.2.2022 v 9.00 a 13.20
Soutěž : 2-Z-C (2.liga žen)
Rozhodčí: Spáčil L.

V sobotu jsme doma přivítali poslední Vsetín. Vzhledem k neúčasti některých hráček jsme opět lehce míchali sestavou. Na výpomoc nám již letos podruhé přišly naše mladé naděje Bauerová Aneta a Kuldanová Laura. Na Vsetíně jsme na podzim vyhráli dvakrát 3:0, ale nutno poznamenat, že většinou po vyrovnaných koncovkách. Doma jsme očekávali vyrovnanější boj, neboť soupeřky hrají o udržení, a každý bod je pro ně cenný.

První utkání : TJ Ostrava B – VK Austin Vsetín 3:1 (-21,22,24,20)
Sestava : Karlíková Veronika, Augustinová Eliška, Poláchová Ivana, Ruszová Anna, Uhlářová Klára, Bauerová Aneta, libero Planková Karolína, Jošková Monika – Koloničná Petra, Kuldanová Laura
Do utkání jsme nevstoupili úplně nejlépe. Produkovali jsme docela hodně chyb, především na útoku. Občas nám nevycházela ani souhra v mezihře, z čehož pramenily zbytečné body. A vždy když jsme se na soupeřky dotáhli, tak nám opět uskočily na několikabodový rozdíl. To trvalo až do konce setu.
Ve druhém jsme trošku přeskupili sestavu, což přineslo kýžený obrat ve hře. Zpřesnili jsme hru, lépe útočili i bránili. Naopak soupeřky začaly chybovat a darovaly nám několik lehkých bodů. Přesto dokázaly otočit stav skóre na 16:13 a 19:14 pro ně. Naštěstí jsme zabrali naplno, a najednou to bylo zase 22:19 pro nás. Lehký náskok jsme již udrželi a set vyhráli.
Třetí set byl zpočátku vyrovnaný, poté jsme šli do šestibodového vedení 14:8. Soupeřky se ale nevzdaly a vyrovnaly na 21:21, a následně ještě na 24:24. Set jsme ale ukončili lépe my.
Čtvrtý set již probíhal v naší režii. Po celou dobu jsme si udržovali solidní náskok, a tentokrát jsme je již nenechali přiblížit se. Utkání jsme dohráli celkem v pohodě.

Druhé utkání : TJ Ostrava B – VK Austin Vsetín 3:0 (22,14,20)
Sestava : Karlíková Veronika, Augustinová Eliška, Poláchová Ivana, Ruszová Anna, Koloničná Petra, Kuldanová Laura libero Planková Karolína - Jošková Monika
Do druhého utkání jsme vstoupili daleko koncentrovaněji, než do toho prvního. Rychle jsme si vypracovali mírný náskok. Soupeřky ale zabraly a šly do vedení 16:14. Nám se ale záhy podařilo zlepšenou hrou otočit. Vedení 22:19 se podařilo udržet a zvládnout koncovku setu.
Druhý set ale začal pro nás velmi špatně. Rychle jsme prohrávali 1:6 a 6:10. Ještě za stavu 14:14 to vypadalo na celkem vyrovnaný set. Potom ale přišla na servis Eliška Augustinová a deseti podáními v řadě + naší výbornou hrou set ukončila.
Třetí set byl opět velmi dlouho vyrovnaný. Opět hrozilo, že se bude bojovat až v koncovce. Navíc, když jsme prohrávali 15:18. Potom ale opět výborně na podání zaúřadovala Monika Jošková. Společně s tím, že v ten moment jsme měli v zadních pozicích tři výborná libera, bylo těžké nám položit míč. Osmi body v řadě jsme jasně rozhodli, že si Vsetín žádné body domů nepoveze.

Už nás letos čekají pouhá dvě kola. V sobotu 5.března doma přivítáme zatím neporaženou Opavu.

Autor a trenér: Radek Brzobohatý