TJ Ostrava : VK Brno 3:2

Středa, 30 Říjen, 2019 - 18:00

Los českého poháru přisoudil už v osmifinále aktuálně třetí tým extraligové tabulky druhému. Domácí Ostrava měla Šelmám z Brna co vracet, protože hned v 1. kole s nimi prohrála v dramatickém zápase 2:3. Hraje se jen na jedno utkání a vítěz tohoto souboje postoupí do čtvrtfinále, kde už čeká Olymp Praha. V neméně dramatickém zápase tentokrát 3:2 vyhrála Ostrava.

TJ Ostrava – VK Brno 3:2 (25:17, 19:25, 23:25, 25:18, 15:9)

Rozhodčí: Kubinec J., Ištvanech M.
Počet diváků: 170
30. 10. 2020 v 18:00 hod

Domácí: Kojdová, Nečasová, Wanczyk, Faltínová, Zemanová, Pospíšilová A., libero Chevalierová. Střídaly: Žolnerčíková, Žarnovická, Adamčíková, Kašparová, Kalusková.
Hosté: Svobodníková, Mikysková, Polášková, Wolowicz, Nováková, Janečková, libero: Sklenářová Střídaly: Diatková, Akeo, Beránková, Benediktová.

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Dnes jsme podali výborný výkon s maximální koncentrací. Soupeře jsme zatlačili kvalitním servisem a myslím, že jsme byli ve všech činnostech lepším týmem. Veledůležité byl, že kdo se nacházel na hřišti, tak pomohl posunout výsledek a holky se výborně doplňovaly. Děkujeme divákům za skvělou atmosféru.“
Ondřej Boula (trenér VK Brno): „Dnes si to Ostrava zasloužila, podala odvážnější a bojovnější výkon. Nás výkon byl naopak studený, bojácný a neodvážný. Proti Šternberku to stačilo, ale pro týmu jako je Ostrava to stačit nemůže.“

Do prvního setu vstoupila Ostrava s velkým elánem a ihned se ujala vedení, k čemuž přispěla i tři esa Pospíšilové (7:3, 12:4, 15:5). Velký náskok si domácí pak udržovali po celou dobu úvodního setu a hladce zvítězili i díky kvalitnímu servisu (18:6, 19:12, 20:13, 21:15).
Od počátku druhého setu nastoupilo Brno v pozměněné sestavě (nahrávačka Akeo a účko Diatková) a týmy se přetahovaly o každý bod (5:5, 8:8, 12:14). Následně se však Brno ujalo vedení, když střídající Benediktová zatlačila na servisu, taktéž se hostům dařilo na bloku (13:17). Naopak domácím v tomto setu nevycházelo podání. Šelmy si vedení udržely až do konce a v setu zvítězily (16:19, 17:21).
Průběh třetího setu byl dramatický a vyrovnaný, Ostrava od počátku vedla maximálně o dva body. Následně se však hostům podařilo vyrovnat na 16:16, domácí si to však nenechali líbit a opět se střídavě dostávali do vedení. Na obou stranách se hodně chybovalo. V závěru Wolowicz zkazila servis za stavu 22:23, Kojdová taktéž, po té dala eso s přispěním pásky Akeo a ze zisku setu se však radovalo Brno (17:19, 21:21, 22:23).
Čtvrtý set od počátku ovládla Ostrava (6:3, 10:5, 11: 6, 14:8), a to ve změněné sestavě (Kalusková, Žarnovická, Kašparová), tím trenér vyměnil polovinu sestavy. I přes žlutou kartu, kterou dostal domácí kouč, TJ set s menšími problémy dotáhla do vítězného konce a stav vyrovnala (16:13, 20:15, 22:18).
Následoval tie-break, ve kterém Ostrava navázala na úspěšný čtvrtý set a po celou dobu nedovolila Brnu přiblížit se na méně než dva body (9:5, 9:7, 12:7) a z vítězství v setu i v zápase se radoval domácí tým.

Autor: Miloš Matula

Adresa: Varenská 40a, Ostrava   70200