TJ Ostrava : VK Dukla Liberec 0:3

Sobota, 11 Prosinec, 2021 - 17:00

Sedmnácté kolo UNIQA volejbalové extraligy žen nabídne přímý souboj o vedení v extraligové tabulce. Aktuálně vedoucí celek TJ Ostrava na své palubovce přivítá druhého v pořadí VK Duklu Liberec. Oba celky mají shodně odehráno patnáct utkání, Ostrava má na druhý Liberec náskok jediného bodu v extraligové tabulce. Poslední vzájemné střetnutí na palubovce Liberce dopadlo lépe pro hráčky Dukly, které v pětisetové bitvě zvítězily i přesto, že dvakrát dotahovaly, v tie-breaku nakonec Ostravu udolaly. Domácí hráčky jistě budou chtít porážku Liberci před domácím publikem oplatit a udržet tak vedoucí postavení v tabulce. Utkání jistě nabídne zajímavý volejbal plný dramatických výměn a emocí. Udrží se volejbalistky TJ Ostrava v čele tabulky, nebo dojde ke změně a do čela se posune Dukla Liberec?

TJ Ostrava – VK Dukla Liberec 0:3 (24:26, 15:25, 12:25)

Rozhodčí: Trumpeš D., Kavala T.
č.: 21082 dne: 11. 12. 2021 v hod.: 17:00
Počet diváků: 150

Domácí: Nečiporuka, Zemanová, Pospíšilová, Štrbová, Jedličková, Kotlabová, libero Jančová. Střídaly: Kašparová, Jasečková, Bauerová, Chládková.
Hosté: Kojdová, Kohoutová, Kvapilová, Nová, Nečasová, Skrypak, libero Dostálová. Střídaly: Kolářová, Šulcová.

Andrea Štrbová (kapitánka TJ Ostrava): „Škoda toho prvního setu, kdybychom to obrátily, mohlo to být teoreticky jinak, ale na to se nehraje. Takto by neměl vypadat boj prvního celku s druhým, ale čekají nás ještě dva zápasy, na které se musíme soustředit a počkáme si na odvetu s Libercem.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Chtěli jsme soupeře zatlačit servisem, ale stal se úplný opak. My jsme servírovali špatně a dostali jsme se do tlaku. Za mě rozhodla koncovka prvního setu, kdy jsme nechytli začátek zápasu, tam jsme dobře dojeli a koncovku jsme si měli uhrát a zápas by se možná vyvíjel jinak. Liberec je silný tým a chtěl si zpravit chuť po nějakých zápasech v pohárech a bohužel my jsme nebyli ti, kteří by soupeře zatlačili dnes.“
Veronika Dostálová (kapitánka VK Dukla Liberec): „Dnes jsme sem jely s velkým respektem, protože se hrálo o první místo v tabulce a musím pochválit celý tým, jak k tomu zápasu přistoupil a hlavně, jak jsme vydržely hrát celý zápas, takže nám všem gratuluji.“
Libor Gálik (trenér VK Dukla Liberec): „Určitě jsme spokojení, protože jsme od prvního setu diktovali tempo hry. V prvním setu jsme si vytvořili dvakrát velký náskok (8:2 a 24:20) a i když jsme ho ztratili, uhráli jsme důležitou koncovku. Pak ty další sety už to, co jsme i ubránili, tak jsme ty bodovky potvrdili a myslím si, že dneska z naší strany výborný výkon hlavně v obraně na síti.“

Hostující celek vlétl do utkání ostře a brzy vedl 5:0. První bod na konto domácích zapsala bodovým blokem Zemanová, nicméně volejbalistky Liberce si držely náskok (8:3). Domácí tým ale začal stahovat náskok hostů a když Jedličková dala druhé eso v řadě, Liberec už vedl pouze o bod 9:8. Poprvé bylo v utkání srovnáno za stavu 10:10. Liberecké volejbalistky připsaly další dva body, na což domácí reagovali oddechovým časem. Ostravský celek stále musel dohánět ztrátu ve skóre (13:16, 16:19, 19:24). Domácí volejbalistky dlouho odmítaly konec setu, když pěti body v řadě srovnaly krok s hosty a rázem bylo skóre 24:24. O vítězství Dukly Liberec v prvním setu poměrem 26:24 pak rozhodla dvěma body v řadě skvěle hrající Nikola Kvapilová.
Druhý set začaly znovu lépe hostující hráčky. Na začátku setu sice bylo vyrovnáno za stavu 1:1, od té chvíle si však Liberec začal tvořit na domácí hráčky náskok (3:7, 5:10, 6:13 z pohledu domácích). Trenér Pommer sáhl ke střídání nahrávaček. Ostrava bojovala, nicméně hostující celek připisoval další body na své konto. Do koncovky šla liberecká děvčata s pohodlným náskokem 20:12. Žádné drama už se nekonalo a Liberec si pohodlně dokráčel pro vítězství ve druhém setu poměrem 25:15.
Třetí set začal podobně jako ten první, kdy se Liberec dostal brzy do vedení 4:0. Zaskočené domácí hráčky nedokázaly bodovat a hosté tak brzy vedli 10:2 i díky skvělému servisu. Ostrava se přeci jen zvedla, když začala stahovat skóre (8:13, 11:18). Do koncovky třetí sady šly hostující hráčky s náskokem devíti bodů (20:11). Domácí tým od té chvíle dokázal zapsat pouze jediný bod a volejbalistky VK Dukla Liberec si tak dokráčely pro další vítězný set (25:12) a celé utkání tak ovládly 3:0 na sety.

Autor: Radek Karnufek

Články a další podrobnosti na: ČVF, FACEBOOK TJ Ostrava, WEB Volejbal Ostrava