Neděle, 12 Listopad, 2017 - 11:00

TJ Ostrava "C" - VK Karviná     2 : 3  (-19,13,-21,11,-16)
TJ Ostrava "C" - VK Karviná     1 : 3  (-18,-18,18,-15)

První utkání : TJ Ostrava – VK Karviná 2:3 (19:25, 25:13, 21:25, 25:11, 16:18)
Po minulém kole, kdy jsme dostali výprask v Orlové, jsme jako druhý tým v tabulce přivítali třetí Karvinou. Dal se tedy očekávat velký souboj.
První set nás zachytil nepřipravené a sérií chyb jsme nechali Karvinou utéct až na 11:3. Produkovali jsme triviální chyby ve všech herních činnostech, a jako bychom vůbec nehráli na body. Postupně se nám ale dařilo se zlepšovat a náskok soupeře snižovat. Do konce prvního setu jsme to ale už nestihli.
Druhý set byl daleko vyrovnanější až do stavu 10:10. Potom soupeř úplně odešel, a jasně jsme ho přehráli 25:13.
Místo abychom se poučili, tak jsme se opět vrátili ke hře plné chyb, a hned v úvodu třetího dějství jsme prohrávali 1:6. Opět jsme se snažili hrozivé skóre stáhnout, ale už se nám to nepodařilo.
Čtvrtý set byl věrnou kopií toho druhého. Po poměrně vyrovnaném začátku jsme jej nakonec vyhráli naprosto přesvědčivě 25:11.
Tie-breaková bitva se vyvíjela lépe pro Karvinou, ale nepodařilo se jí nikdy odskočit natolik, abychom nemohli vyrovnat. Bohužel v naprosto vyrovnané koncovce jsme neproměnili matchball, a nakonec prohráli těsně 16:18 za 105 minut.
Sestava : Cáhlíková Viktorie, Kolmanová Kristýna, Vítková Klára, Planková Karolína, Ruszová Anna, Čuntová Andrea - Kašpárková Adéla, Brusová Zuzana, Mikolášová Ester, Sabelová Tereza

Druhé utkání : TJ Ostrava – VK Karviná 1:3 (18:25, 18:25, 25:18, 15:25)
Do druhého utkání jsme šli s odhodláním zlepšit hru a soupeře porazit. Toto odhodlání bohužel zůstalo v šatně a na hřišti to vypadalo jinak.
Nutno říct, že v naší hře bylo plno chyb. Naprostá většina z nich plynula z individuálních nedostatků hráček, a naprosto chybných návyků, které se nám pořád nedaří úspěšně odstranit.
Chvílemi byly i situace, kdy se nám podařilo tyto chyby nedělat, a hra potom vypadala daleko lépe, ale to bylo snad jen ve třetím setu. Jinak nás soupeř v tomto utkání naprosto zaslouženě porazil. Na jeho straně byla i daleko větší vůle po vítězství a větší bojovnost.
Pochválit lze snad jen Karolínu Plankovou, kterou spoluhráčky naháněly po celém hřišti, a musela se vydat opravdu ze všech sil. Výkon ostatních až na světlé záblesky byl bohužel průměrný až podprůměrný. Bude nutno trénovat s ještě větším úsilím tak, abychom se konečně překlenuli přes obrovské množství chyb, které zatím bohužel vycházejí z technických nedostatků jednotlivých hráček. Potom by naše hra mohla vypadat úplně jinak, protože potenciál na to určitě máme.
Sestava : Cáhlíková Viktorie, Kolmanová Kristýna, Sabelová Tereza, Planková Karolína, Ruszová Anna, Mikolášová Ester - Kašpárková Adéla, Brusová Zuzana, Vítková Klára

V tabulce jsme klesli na 3.místo za Karvinou.
Příští utkání jsme měli hrát v pátek 17.11. s Kylešovicemi, ale bude přesunuto na středu 29.11. odpoledne do Opavy.
Potom nás již do Vánoc čeká jen utkání v Bruntálu v neděli 3.12.

Autor: Radek Brzobohatý

Hala: Hala mládeže
Adresa: Gajdošova , Ostrava   70200

Rozhodčí: Večeřa M.