Termín:
Čtvrtek, 19 Prosinec, 2013 - 18:00

TJ Ostrava - VK Královo Pole  1 : 3  (-15, -25, 22, -19)

Popis utkání:
Domácí vstoupili do utkání velice vlažně a po chvíli prohrávali 2:8, 6:14, podařilo se jim sice snížit na 11:15, ale rázem bylo 11:19, 13:22 a hotovo. 2. set byl vyrovnaný do stavu 14:14, poté Ostrava odskočila na 17:14, 21:17, ale hosté se nevzdali, vyrovnali na 21:21 a nastala nervy drásající koncovka, 23:21, 23:24, 25:24, 25:27. 3. set skoro kopíroval předchozí, 10:10, 13:10, 16:13, 19:15 a opět 21:17!!!, 21:19, 23:19, 23:22, hosté sice dotáhli na rozdíl jednoho bodu, ale domácí hráčky už si tentokrát set vzít nenechaly. 4. set začala Ostrava dobře (6:2), záhy 6:6, 8:6, 12:8, 12:11, 16:13, 18:13 a totální zkrat domácích při servisu hostující Součkové - 18:20, snížení na 19:20, ale pak už žádný bod a prohra 19:25. Komu se nechce počítat, tak koncovka 1:12 pro Brno!!!

Vyjádření:
Domácí kapitán - Petra Polášková: Zápas jsme si prohrály samy vlastními chybami v koncovkách. Nedokážeme udržet náskok pěti bodů a jsme nedůrazní v koncovkách.
Trenér - Zdeněk Pommer: Vyrobili jsme strašně moc nevynucených chyb, hráli bojácně a nedůrazně.
Hosté kapitán - Sandra Onderková: Šíleně důležité utkání, kde jsme chtěly urvat 3 body a to se nám po velikém boji podařilo.
Trenér (zastupující?!) - Ondřej Marek: Rozhodlo lepší procento na přihrávce a útoku. Od 2. setu bylo utkání vyrovnané. Ostrava si byla vědoma důležitosti utkání a to jim asi svazovalo ruce. Celkově jsme byli lepší v útoku.

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Valková, Polášková, Zemanová, Michalkiewicz, Starzyk, Nachmilnerová, libera: Elblová, Poláčková. Střídaly: Pinková, Kukučová, Przepiórka
Hosté: Onderková, Součková, Michalíková, Vyklická, Širůčková, Toufarová, libero: Chlumská. Střídaly: Marešová, Šnellyová

Rozhodčí: Pavelek M./Kavala T.